Текущее время: 28 мар 2024, 14:59

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 5 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 12 окт 2009, 15:25 
Не в сети
Прохожий

Зарегистрирован: 12 окт 2009, 11:37
Сообщений: 4
Откуда: Київ
Історія. Від найдавніших часів до наших днів.
1985 рік. Закінчивши курси "ДОСААФ", отримав молодий допризовник водійське посвідчення категорій "В" та "С". І талон попереджень отримав до посвідчення, як і годиться...
Але за понад чверть століття так і не трапилось нагоди скористатись "правом керування транспортними засобами" через банальну відсутність у власності тих самих транспортних засобів. Так би й пішла в небуття маленька червона книжечка з вкладишем, якби не загітував я того чоловіка до мандрівок автомобілем. Купив він машинку, почав їздити. До речі, побачивши як він після такого часового проміжку сів за кермо та поїхав, я проникнувся повагою до досаафовських методів навчання водіїв!
Тепер зав'язка історії.
Якось зимою, на КП, що на вулиці Богатирській в Києві, зупиняє його машину прапорщик ДАІ і, перевіривши документи, заявляє, що талон попереджень старого зразка, а відтак документи не в порядку і треба забирати авто на штрафмайданчик... Після нетривалої суперечки інспектор таки віддав документи і на тому розійшлись. Бо й справді: ні в "правах", ні в талоні термін дії не вказаний.
Приблизно через півроку, на тому самому КП, мабуть той самий прапорщик складає протокол про порушення п.2.1 ПДР: "Керування без талону до посвідчення водія". Штраф 450 грн. В протоколі мій друг зазначив, що талон має та для перевірки надав. Бо інспектор просто написав про відсутність талона: мовляв, той, що є - то вже не талон, отже талону нема.
Заходились ми судитись з державою.
З цього моменту буду розповідати від свого імені, так як всі позови та інші "цидули" складав я - на відміну від мого друга, в мене є хоч якийсь досвід цього.
1. Склав адміністративний позов до райсуду "про визнання дій посадової особи неправомірними та визнання постанови недійсною". Позов складений належним чином. Аналогічний позов в мене прийняли до розгляду без будь-яких застережень. Правда, в іншому суді. Відіслав рекомендованим листом з повідомленням.
2. Отримали у відповідь Ухвалу суду, яка відразу пробудила в пам'яті вислів Жванецького - "запустим дурочку"... Нам пропонувалось виправити наступні недоліки: в позові нема номерів телефонів та адрес електронних засобів звязку (якщо такі відомі) відповідача та третьої сторони; чітко викласти позовні вимоги; надати копію квитанції про сплату судового збору.
3. Переписав позов, вказавши телефони відділу ДАІ та управління ДАІ і спробувавши ще більш зрозуміло написати фразу "прошу суд визнати постанову недійсною". В супровідному листі зазначив, що імейли прапорщика та його керівників мені невідомі, а копію квитанції як не давав, так і не дам, бо подібні позови звільнені від сплати судового мита згідно закону, про що було зазначено ще в першому "варіанті". Відіслав рекомендованим листом з повідомленням.
4. Знову приходить ухвала, де говориться, що "у вказаний термін недоліки усунуті не були, тому справа лишається без руху, всі матеріали повертаються позивачу і можна подавати апеляцію у визначений термін"...
На цьому етапі я, на жаль, не витримав ритм судових перегонів. Ніде правди діти: не знаючи досконало всіх тонкощів "обряду" судочинства, заходився складати скаргу та шукати адресу апеляційного суду і тільки згодом дізнався, що з першу треба подати заяву, потім саму скаргу і все це слати не в апеляційний суд, а в той же районний. А вже райсуд збирає все до купи і надсилає до апеляційного... Доки почав в цьому розбиратись, пройшли визначені терміни.
У пошуках правди.
Вирішив спробувати зайти з іншого кінця та встановити "інші важливі обставини", які б дали змогу знову розлядати справу у суді. Готуючи адмінпозов, перечитав силу-силенну нормативних актів та законів. На результаті своїх досліджень і грунтував позов: Закон "Про дорожній рух" говорить, що встановлення та скасування зразків національних документів у сфері дорожнього руху знаходиться в компетенції Кабміну. З 1985 року Кабмін кілька разів затверджував своїми постановами нові зразки "прав", талонів, техпаспортів. Проте жодна з цих постанов не містить тверджень про скасування чи обов'язкову заміну документів старого зразка. Дай, думаю, спитаю у компетентних установ чи вважається чинним талон зразка 85 року. Написав запит до Департаменту ДАІ. Через три тижні отримав відповідь, що "згідно наказу МВС від 02.04.94 №166 затверджено новий зразок талону... а тому дії працівника ДАІ, який наклав штраф, є правомірними"!
Хоч кілка на голові теши! По-перше, це трохи не компетенція МВС - в даному випадку вони лише втілюють в життя поставу Кабміну. По-друге, навіть в цьому наказі написано:
"п.7 Обмін талону до посвідчення водія на новий проводиться:
- при заміні посвідчення водія;
- у випадку, коли він непридатний для користування;
- при відсутності вільних рядків для обліку порушень Правил, а також місця для записів про вилучення посвідчення водія."

Стаття 19 Конституції України говорить, що "ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством." От я і шукаю хоч який-небудь законодавчий акт, який припиняє дію талону попереджень старого зразка...
Наразі працюю над новим зверненням до Департаменту ДАІ. Про результати звітуватиму в цій темі.

До модераторів: сподіваюсь, що розмістив цю тему у відповідному розділі. Якщо ні, то вибачте і перемістіть туди, де б вона мала бути.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 окт 2009, 06:53 
Не в сети
Новобранец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 25 сен 2009, 09:11
Сообщений: 64
Откуда: Житомир
и я, и отец, и тесть - все ездим со старыми талонами, пока вопросов не возникало...

я, как-то, тоже заинтересовался этом вопросом, но найдя теже ответы что и Вы о том в каких случаях заменяется талон - успокоился... оказывается зря, и тут еще возможна "драка" - страна идиотов...

_________________
...ментокрылые муссоршмиты...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 окт 2009, 07:28 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 21 сен 2009, 12:43
Сообщений: 815
Авто: Японское
Город: Тайга
Послушайте, а разве не отменили талон предупреждений еще в мае этого года? Я пол года ездил уверенный, что этот талон отменили, правда всё равно вожу его с собой - в нашей стране никому нельзя верить.


Последний раз редактировалось mighty 13 окт 2009, 07:43, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 окт 2009, 07:41 
Не в сети
Прохожий

Зарегистрирован: 12 окт 2009, 11:37
Сообщений: 4
Откуда: Київ
mighty писал(а):
Послушайте, а разве не отменили талон предупреждений еще в мае этого года?

Я вже досить давно не беру до уваги ні водійські чутки, ні, тим більше, газетні чи телевізійні "новини". Якщо постає питання: змінились ПДР чи ні? - я йду на сервер Верховної Ради і дивлюсь чинний документ. Багато питань зникає ;) . До речі, варто віддати належне тим, хто порядкує базу законодавства на їхньому сервері - оновлення роблять вчасно, є необхідні посилання на постанови, якими вносились зміни.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 13 окт 2009, 07:43 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 21 сен 2009, 12:43
Сообщений: 815
Авто: Японское
Город: Тайга
Судя по всему еще не отменили талон, почитал законы. Это на сайте кабмина:
Цитата:
21.05.2009 | 16:20 | Управління у зв'язках із засобами масової інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України

Уряд вніс зміни до статті 15 «Основні положення щодо допуску до керування транспортним засобом» Закону України «Про дорожній рух». Відповідне рішення прийнято на розширеному засіданні Уряду 21 травня.

Згідно зі змінами, анулюється талон до посвідчення водія, а право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується лише посвідченням водія автомобіля з установленим терміном дії.

Прийняття таких змін сприятиме адаптації чинного законодавства України до вимог європейського законодавства.


А в то же время на сайте Рады, статья 15, призывает иметь этот талон:
Цитата:
...
Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії і талоном до посвідчення водія транспортного засобу...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 5 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 16


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron