Текущее время: 16 апр 2024, 06:27

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 24 мар 2011, 21:08 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 10 май 2010, 11:39
Сообщений: 4146
Откуда: Газета ДК
Авто: пешеход
Город: Столица
Цитата:
24.03.2011
Шановні громадяни!

Якщо ви вважаєте що ваші права або законні інтереси були порушені незаконними діями або бездіяльністю працівників органів внутрішніх справ, ви можете обрати один із викладених в цій статті шляхів захисту.

По-перше, враховуйте, що у кожного працівника міліції є безпосередній керівник (районних, міських, обласних відділів, управлінь МВС, тощо), який несе персональну відповідальність за дії свого підлеглого. У більшості випадків дієвим є подання скарги саме керівнику міліціонера який вчинив протиправні дії, керівнику органу в якому працює міліціонер, керівнику вищестоящого органу міліції аж до Міністра внутрішніх справ України.

Слід зазначити, що Міністр та його заступники постійно ведуть особистий прийом громадян за встановленим графіком.

У разі, якщо відносно вас працівниками міліції були вчинені явно злочинні дії, то з заявами та скаргами про ці випадки задля найскорішого реагування слід звертатися до Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, яка попереджує та виявляє серед працівників міліції зловживання службовим становищем або органів прокуратури за місцем проживання. Потрібну контактну інформацію (реквізити відповідного територіального підрозділу) ви можете отримати за телефоном довіри ГУБОЗ МВС України (044-461-16-10).

Також при Міністерстві внутрішніх справ діє Громадська рада, яка здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини та діяльністю органів внутрішніх справ до якої ви можете звернутись за наступними реквізитами: 01024, Київ, вул. Академіка Богомольця, 10, Громадська рада при МВС України.

Пам’ятайте, що відповідно до діючого законодавства діяльність міліції контролюють Кабінет Міністрів України, Міністр внутрішніх справ України та міські ради.

Так, при Кабінеті Міністрів України діє приймальня громадян, в якій здійснюють особистий прийом віце-прем’єр міністри, в тому числі Міністр внутрішніх справ України, а також діє урядова «гаряча лінія» (0-800-507-309).

Здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, віднесено до компетенції органів прокуратури.

Альтернативними засобами захисту від протиправних дій є подання скарг до Президента України, який є гарантом прав і свобод людини і громадянина. До керівництва Комітетів Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності або безпосередньо до народного депутата України.

При Верховній Раді України існує також окремий правозахисний інститут - Уповноважений з прав людини до якого ви можете звернутись з відповідною скаргою.

Крім того, одним із засобів захисту порушених прав та свобод є гарантоване Конституцією право кожного на оскарження рішень, дій чи бездіяльності міліції в судових органах.

Пам’ятайте, що після використання всіх національних засобів правового захисту ви маєте право звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій.

Важливо. Звертаючись із письмовою скаргою пам’ятайте, що анонімні листи не розглядаються, тому обов'язково необхідно зазначити прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, вказати суть скарги.

До скарги додайте наявні у вас рішення або їх копії, які приймалися раніше, а також інші документи, необхідні для розгляду, які вам зобов’язані повернути.

Слід зазначити, що окремі види скарги розглядаються у порядку встановленому кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним, адміністративним законодавством і перебувають поза компетенцію органів внутрішніх справ.

Зверніть також увагу на той факт, що на міліцію покладено обов’язок не тільки вжити заходів до поновлення порушених прав, але й відшкодувати завдані збитки, публічно вибачитися на вимогу громадянина.

МВС України
http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/p ... cle/512685

_________________
Засудження - розкіш тільки для пасивних спостерігачів.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 мар 2011, 22:01 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 фев 2011, 09:54
Сообщений: 10522
Авто: ?
Город: КиЁв
Зверніть також увагу на той факт, що міліція " поклала " на обов’язок вживати заходів до поновлення порушених прав, а також на відшкодування завданих збиткiв, публічне вибачення на вимогу громадянина.

МВС України
------------------------------------------------------------------------
Так более правдиво.

_________________
Шара и Жаба - Национальная черта!!!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: