Текущее время: 18 апр 2024, 04:04

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 19:54 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 20 авг 2010, 18:44
Сообщений: 4119
Откуда: З ДК
Авто: ford
Город: Київ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВОДІЇВ ТА ЧЛЕНІВ ОРГАНІЗАЦІЇ «ДОРОЖНІЙ КОНТРОЛЬ» ПО ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННИМ ВИМОГАМ СПІВРОБІТНИКІВ УДАЇ ЩОДО ТИМЧАСОВОГО ВИЛУЧЕННЯ І ЕВАКУАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ.

Базова ситуація: затримка транспортного засобу працівником УДАЇ м. Києва.
Алгоритм дій:
1. Розпочати відео фіксацію інциденту. Працівник міліції, знаходячись при виконанні службових обов’язків не може будь-яким чином заборонити громадянину проводити відео зйомку. Законодавчі підстави:
a. Співробітники міліції здійснюють свою діяльність гласно (ст. 7 ЗУ «Про міліцію»)
b. Ві громадяни України мають право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інший спосіб на свій вибір; (ст. 34 Конституції України)
c. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації; (ст. 7 ЗУ «Про інформацію»)
2. Перевірити повноваження інспектора ДАЇ. Законодавча підстава:
a. Працівник міліції при звертанні до громадянина зобов’язаний зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт. ( ч. 2 ст. 5 ЗУ «Про міліцію»)

3. З’ясувати причину затримки автомобіля. Законодавством встановлені наступні виключні підстави зупинки автомобіля:
a. Порушення правил дорожнього руху
b. Відсутність номерного знаку на транспортному засобі або наявності номерного знаку, який не відповідає встановленим вимогам (закріплений не в тому місці, забруднений, тощо)
c. Наявність ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу
d. Наявність даних, що свідчать про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до кримінального чи адміністративного правопорушення.
e. Перебування транспортного засобу у розшуку
f. Наявність данних про використання транспортного засобу з протиправною метою
g. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення,
h. Проведення цільових заходів для перевірки документів на право користування і керування транспортних засобів, документів на транспортний засіб (у такому разі співробітник міліції зобовязаний пред’явити відповідний документ, що підтверджує факт проведення відповідних цільових заходів)
Законодавча підстава – п. 21-1 ст. 11 ЗУ «Про міліцію»
Не виходячи з автомобіля пред’явити документи (посвідчення водія, технічний паспорт на транспортний засіб) не випускаючи з рук. Водій зобов’язаний мати при собі та на вимогу працівників міліції, а водії військових транспортних засобів - на вимогу посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, пред'являти ( а не передавати) для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Підстава – ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух»
4. Перевірити, чи дійсно існують підстави для евакуації транспортного засобу.
Законодавством визначено дві підстави, за наявності яких може відбуватися евакуація транспортного засобу:
1. За наявності достатніх підстав вважати, що водієм вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1, 2,3,4,6,7 ст. 121, ст. 121-1, 122-5, 126, ч.1,2,3,4 ст.132, ст. 206-1 КУАП, якщо розміщення затриманого транспортного
засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху.
2. У разі виявлення автомобіля, оголошеного у розшук, відповідно до ст. 40 ЗУ «Про виконавче провадження».
У будь-якому іншому випадку евакуація транспортного засобу не допускається.

Законодавчі підстави: ст. 285-2 КУАП
Ст. 40 ЗУ «Про виконавче провадження»
5. Встановити особу, яка викликала евакуатор і спосіб яким це було зроблено. Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку уповноважена особа Державтоінспекції викликає евакуатор через чергового по підрозділу Державтоінспекції. Отже, будь-який спосіб виклику евакуатора ( наприклад за допомогою мобільного телефону) є незаконним.
Законодавча підстава: ст. 4 Порядку Тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженої Постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р.

6. З’ясувати та зафіксувати марку, модель та державний номерний знак евакуатора.

7. Встановити наявність договору між УДАЇ та підприємством, що здійснює послуги з евакуації транспортних засобів.
Доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється за допомогою спеціальних автомобілів - евакуаторів (далі - евакуатор), у тому числі тих, що належать підприємствам, установам та організаціям, які провадять діяльність, пов'язану з транспортуванням транспортних засобів, і з якими Державтоінспекцією укладені в установленому порядку договори.
Законодавча підстава: ст. 3 Порядку Тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженої Постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р.

8. Встановити прізвище, ім’я та по батькові, водія евакуатора, а також підтвердження того факту, що водій працює у організації, у якої є договір з УДАЇ м. Києва.
У разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 Закону України “Про виконавче провадження”, у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу із зазначенням:
Посади, прізвища, імені та по батькові особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.
Законодавча підстава: ст. 4 Порядку Тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженої Постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р.

9. Встановити реквізити підприємства, що здійснює евакуацію транспортного засобу, а також наявність їх представників.
У разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 Закону України “Про виконавче провадження”, у присутності двох свідків і представника підприємства, установи або організації, який доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу із зазначенням:
Законодавча підстава: ст. 4 Порядку Тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженої Постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р.
10. Встановити місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу.
Про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу уповноважена особа Державтоінспекції повідомляє водієві під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Законодавча підстава: ст. 8 Порядку Тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженої Постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р

11. Встановити кому належить штраф майданчик та чи наявний договір на зберігання між даним підприємством і УДАЇ м. Києва.
Зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу є послугою, що надається за договором про надання послуг, заключним між УДАЇ та підприємством, що здійснює відповідні повноваження.
УДАЇ є суб’єктом владних повноважень, а тому інформація щодо її діяльності, зокрема стосовно владних повноважень, не може бути обмежена відповідно до ст. 6, 10 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»
Відповідно до положень ЦК, якщо зберігання автотранспортних засобів здійснюється суб’єктом підприємницької діяльності, такий договір є публічним.
Окрім того, оскільки оплату за зберігання здійснює сам власник транспортного засобу, то така інформація прямо стосується його і не може бути обмежена крім випадків встановлених законом.
Законодавча підстава:
Ст.6, 10 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ст. 11 ЗУ «Про інформацію», ст.977 ЦК України.


У ВИПАДКУ НЕДОТРИМАННЯ БУДЬ-ЯКОГО З ВИЩЕНАВЕДЕНИХ ПУНКТІВ СЛІД:

1. На складеному інспекторами ДАЇ акті викласти свої заперечення по наведеному шаблону (Додаток 1). Дане заперечення слід писати ВИКЛЮЧНО на акті, складеному співробітниками ДАЇ.

2. Викликати за допомогою спецлінії «102» слідчо-оперативну групу у зв’язку з вчиненням працівниками ДАЇ злочину, який полягає у зловживанні та перевищенні працівниками ДАЇ своїх службових повноважень.

3. Написати на протоколі відібрання повідомлення про злочин, який вчинено або готується заяву про вчинення злочину по шаблону (Додаток 2). Дану заяву про вчинення злочину слід писати ВИКЛЮЧНО на вищезазначеному протоколі.

4. У випадку ненадання слідчою оперативною групою протоколу відібрання повідомлення про злочин слід зателефонувати на спецлінію «102» з вимогою викликати іншу СОГ для за документування незаконних дій слідчої оперативної групи.



Додаток 1. Шаблон зауваження на акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.

Згідно п. 4 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затв. постановою КМУ № 1102 від 18.12.2008 р. в Акті обовязково зазначається підстава затримання (постанова вдвс), П.І.Б. особи, яка виконує роботи по відвантаженню автомобіля на евакуатор (водій евакуатора) його посада. Окрім того, в акті повинні бути зазначені відомості про підприємство у якого є договір з Державтоінспекцією на здійснення транспортування та зберігання автомобілів, затриманих в порядку ст. 265-2 КУпАП, однак мені не відомо яке саме підприємство буде відповідальним за зберігання мого авто. Окрім того, водій евакуатора П.І.Б. не надав документів, які б підтверджували, що він є працівником саме того підприємства, яке уповноважене ДАІ на здійснення послуг по транспортуванню та зберіганню автмобілів. Я вимагаю прибуття представників уповноваженої ДАІ юр. особи. Працівники ДАІ не бажають їх викликати.

Додаток 2. Заява про кримінальне правопорушення.
Заяву слід писати ВИКЛЮЧНО на офіційному бланку під назвою «ПРОТОКОЛ відібрання повідомлення про злочин який вчинено або готується»

Слід заповнювати усі графи даного протоколу. В графі «хто підозрюється» вказувати на працівників УДАЇ з званням і номерами. Обовязково у графі «очевидці» вказати очевидців даного кримінального правопорушення.
У зв’язку з тим, що у графі «зміст заяви» мало місця, там необіхдно вказати, що є додатки на «__ » аркушах.

Я, П.І.Б. водія 04.04.2013 р. приблизно о 15 год. Пересувався по трасі такій то в напрямку м. Києва. На КПП ДАІ «?» зупинив працівник ДАІ П.І.Б. та повідомив, що мій автомобіль перебуває у розшуку у зв’язку з чим він зараз приїде евакуатор та забере мій автомобіль на штраф майданчик.

При цьому, працівник ДАІ не пред’явив мені жодного документу, належним чином завіреного, який би підтверджував, що мій автомобіль під арештом тощо.
На мою вимогу надати мені такий документ, Даішник відмовився надати мені такий документ, оскільки він у нього відсутній.
В подальшому, працівник ДАІ такий то викликав евакуатор та повідомив мені, що мій автомобіль затримано та зараз буде транспортовано на евакуатор, який відвезе його на штраф майданчик. При цьому, працівник ДАІ такий то на мене тис та вимагав, щоб я вийшов з автомобіля.
Я запитав на якій правовій підставі він має намір забрати мій автомобіль, нащо останній повідомив що на підставі Постанови № 1102.
Даішник почав складати Акт огляду та тимчасового затримання. Я запитав, чи має евакуатор д.н.з. ::::: , марки МАН… відповідні повноваження на транспортування мого автомобіля та куди саме його повезуть, оскільки у вказаному вище Акті повинно бути зазначено П.І.Б, посада особи, яка виконує роботи щодо відвантаження та транспортування мого автомобіля. При цьому, я запитав, чи є водій евакуатора працівником підприємства, у якого є договір з Державтоінспекцією на здійснення транспортування та зберігання автомобілів, які затримуються в порядку ст. 265-2 КУпАП.
Водій евакуатора повідомив, що у нього немає жодних документів та договорів, які б підтверджували що у підприємства на якому він працює є договір з УДАІ і взагалі йому про це нічого не відомо.
Оскільки я турбуюсь про свою власність (автомобіль такий то) і не бажаю, щоб особи, які не мають законних підстав для транспортування та зберігання мого автомобіля відвозили його у невідомому мені напрямку, я заперечив та почав вимагати прибуття евакуатора, у якого є всі необхідні документи та присутності представників підприємства, у якого є договір з ДАІ на здійснення такого транспортування авто.
На це, працівники ДАІ такі-то сказали, це не має жодного значення і знову почали на мене тиснути.
В подальшому мій автомобіль разом зі мною всередині було відвантажено на евакуатор, у зв’язку з чим я був позбавлений можливості пересування, оскільки боюсь за своє життя, перебуваючи в автомобілі, який знаходиться на евакуаторі.
При цьому, працівник ДАІ такий то не дав мені можливості записати до Акту огляду та затримання свої зауваження та запросив фіктивних понятих та продовжував незаконно мене утримувати, склав його без моєї участі та баз участі представників уповноваженого УДАІ підприємства.
Вищезазначені дії працівників міліції є грубим порушенням Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках затвердженого постановою КМУ №1102 від 17.12.2008 р., направлені проти законних прав і інтересів громадян, скоєнні з явним перевищенням та зловживанням службовим становищем а тому вимагають кваліфікації за ст. 364,365 КК України.

Таким чином, в діях службових осіб ДАІ, а саме:
• Петренко Петра Васильовича, (посада, нагрудний знак, номер посвідчення)
• Васильченко Петра Васильовича, (посада, нагрудний знак, номер посвідчення)
• И.т.д.
Містяться ознаки складу злочину, передбачених ст. 364, 365 КК України, а саме перевищення влади та службових повноважень та зловживання службовими повноваженнями.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 214 КПК України,
ПРОШУ:
1. Негайно відкрити кримінальне провадження відносно службових осіб УДАІ (список) до кримінальної відповідальності за ст. 364, 365 КК України як це передбачено ст. 214 КПК України.
2. Визнати мій автомобіль речовим доказом по даному порушеному кримінальному провадженню.
3. Допитати з приводу викладених в цій заяві обставин Петренко В.В., Васильченко В.В….. и.т.д.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 20:50 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 23 дек 2010, 11:19
Сообщений: 1785
Авто: боинг
Город: К
на главную надо закинуть

_________________
подонкам суд не нужен


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 20:51 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 20 авг 2010, 18:44
Сообщений: 4119
Откуда: З ДК
Авто: ford
Город: Київ
відео спочатку закину


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 20:56 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 дек 2012, 13:06
Сообщений: 7452
Авто: ~
Город: West
Це реально зробити не активістам?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:03 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 30 янв 2011, 12:22
Сообщений: 2124
Откуда: Украина
Авто: 2 и 4 колеса
Город: У самого синего моря
Уточнение:
Цитата:
a. Співробітники міліції здійснюють свою діяльність гласно (ст. 7 ЗУ «Про міліцію»)


Надо ст.3.

_________________
ПТН ПНХ! Слава Україні!
ИзображениеИзображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:04 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 16 фев 2011, 11:22
Сообщений: 2063
Авто: Renault,Peugeot
Город: Agen
Доктор Лайтман писал(а):
Це реально зробити не активістам?

Архисложно.

_________________
Вільні люди мають зброю. Раби - ні. За батьківщину треба вбивати, а не помирати.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:14 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 25 июн 2012, 00:13
Сообщений: 3004
Откуда: ДК Киев
Авто: Audi 2.8 АКПП
Город: Киев
Доктор Лайтман писал(а):
Це реально зробити не активістам?

Что мешает стать активистом?

_________________
Если человека кусает вампир, он становится вампиром!
Такое впечатление что всех ГАИшников покусали БАРАНЫ!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:21 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 дек 2012, 13:06
Сообщений: 7452
Авто: ~
Город: West
mk_andy писал(а):
Доктор Лайтман писал(а):
Це реально зробити не активістам?

Архисложно.

хреново


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:22 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 дек 2012, 13:06
Сообщений: 7452
Авто: ~
Город: West
Серега 135 писал(а):
Доктор Лайтман писал(а):
Це реально зробити не активістам?

Что мешает стать активистом?

очень простой и в то же время сложный вопрос)


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:30 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 янв 2011, 00:47
Сообщений: 4466
Откуда: ДК Киев
Авто: Volvo
Город: Киев
Что-то я не понял! Я кому-то что-то должен????


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 06 апр 2013, 21:32 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 дек 2012, 13:06
Сообщений: 7452
Авто: ~
Город: West
Завулон писал(а):
Что-то я не понял! Я кому-то что-то должен????

с чего вы взяли?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 07 апр 2013, 14:18 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 13 окт 2012, 12:21
Сообщений: 108
Авто: UA
Город: Киев
daikontrol писал(а):
a. Співробітники міліції здійснюють свою діяльність гласно (ст. 7 ЗУ «Про міліцію»)


Это статья 3 ЗупМ:
"Стаття 3. Принципи діяльності міліції
...Діяльність міліції є гласною..."


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 07 апр 2013, 15:00 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 15 авг 2011, 13:03
Сообщений: 2243
Откуда: Somewhere in time
Авто: есть %)
Город: виртуальный
Цитата:
1. За наявності достатніх підстав вважати, що водієм вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1, 2,3,4,6,7 ст. 121, ст. 121-1, 122-5, 126, ч.1,2,3,4 ст.132, ст. 206-1 КУАП, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху.


ч. 1, 2, 3, 4 ст.130

_________________
Cessante causa, cessat effectus


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 5


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron