Дорожный контроль | ФОРУМ - ГАИ - ВИДЕО - ФОТО
http://roadcontrol.org.ua/forum/

ДАІ - фальсифікатори дуже хочуть 40000 грн. - Львів
http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=57&t=26814
Страница 1 из 1

Автор:  Flyer [ 30 ноя 2012, 16:43 ]
Заголовок сообщения:  ДАІ - фальсифікатори дуже хочуть 40000 грн. - Львів

http://ratusha.lviv.ua/index.php?dn=news&to=art&id=2246

Аварія з незвичайним продовженням

Водій автомобіля «Міцубісі» Олександр Іванюк зі своїм приятелем Андрієм Самусьо близько о пів на дванадцяту ночі під’їжджав до перехрестя, що на вул. К. Левицького. Несподівано автомобіль «Тойота», що рухався ліворуч позаду, перелаштовуючись з лівої смуги на праву, зачепив заднє крило «Міцубісі». Іванюк свою автівку негайно зупинив, а водій «Тойоти» зрушив з місця ДТП та припаркувався на правій стороні дороги.

Як розповідає Олександр, її водій відразу вийшов з кабіни, зняв світлову фішку «Таксі» з даху машини та назвався майором військової прокуратури. Поки учасники дорожньо-транспортної пригоди з’ясовували, хто з них правий, до них почали під’їжджати знайомі майора. Тоді й Олександр зателефонував батькові Йосипу Іванюку з проханням допомогти. Останній якнайшвидше прибув на місце аварії, заодно, взявши зі собою ще одного сина — Андрія. Не в змозі мирно вирішити питання дорожньої автопригоди, Олександр з власної ініціативи викликав працівників ДАІ.
Протокол
Автоінспектори,сержанти міліції, Богдан Батицький та Роман Терех прибули близько першої години ночі на приватному автомобілі ВАЗ 2109 і після короткої розмови з військовим почали переконувати Іванюка, як той поінформував, що аварія сталася саме з його вини. Оскільки останній був не згодний з таким висновком, міліціонери почали складати протокол скоєної ДТП. Близько четвертої години ночі документ ДАІшниками був уже оформлений, і лейтенант Батицький попросив Іванюка перед ознайомленням написати заяву, в якій зазначити, що до працівників міліції він претензій немає, а вже потім ознайомитися з протоколом. Олександр таку заяву написав, але інспектор після цього, не даючи документа в руки, запропонував поставити підпис ще і на ньому. Однак, учасник ДТП не згодився на це, натомість взяв протокол та підніс до очей. Через мить він вже лежав на землі, а Батицький М. товк його кулаками, як він особисто зазначив в рапорті: «…при затриманні О. І. Іванюка застосував прийоми рукопашного бою». На допомогу у «затриманні» прийшов і напарник, і вже вдвох почали тлумити лежачого.
За одного битого
На очній ставці, слідчим Личаківської прокуратури Олегом Немировським, проведеної через півтора року після порушення кримінальної справи, інспектор Роман Терех у протоколі, який сам же підписав, вказав: « Мій напарник підійшов таки до Іванюка О. Й. і хотів в нього забрати протокол, щоб той його не порвав. Мій напарник взяв його за руки, щоб унеможливити знищення останнім протоколу. Іванюк О. І. почав вириватися, і вони разом з напарником впали двоє на землю. Іванюк О. Й. лежав спиною до землі (про те, де був його напарник, міліціонер скромно замовчує. — Авт.), та перед собою тримав зжатий в руках протокол (тобто, обидві руки були зайняті. — Авт.). Я одним коліном став йому на груди (уявіть собі картину: серед ночі лежить собі на асфальті з протоколом в руках людина, а до неї підходить ДАІшник і стає на груди коліном…) та зафіксував його руки своїми руками…». Батько і брат лежачого Олександра, якого товкли два міліціонери, де один тримав йому руки, а другий лупцював, почали кричати, щоб вони його відпустили, але ті не реагували. Підбіг до них з криками і Самусьо, і тільки тоді двоє міліціонерів відпустили скривавленого Олександра.
Погоня
Побачивши на обличчі водія кров, Батицький не заспокоївся, а знову кинувся до нього з вимогою віддати йому злощасний клаптик папірця, який, по суті, виїденого яйця був не вартий. Як пояснив редакції «Ратуші» адвокат Олег Мицик, законом не передбачено будь-якої відповідальності за його пошкодження чи знищення. Інспектор просто пише рапорт керівництву, в якому вказує про необхідність виготовлення другого протоколу під іншим номером, що і було зроблено пізніше. Відчути себе вдруге спаринг-партнером спе¬ціаліста з рукопашного бою Олександру аж ніяк не хотілося, і він щосили кинувся тікати. Батицький рвонув навздогін, за ним кинулися батько і брат Іванюка та пасажир Олександра — Самусьо. Трохи відстав інспектор Терех, який закривав «дев’ятку» та викликав по рації допомогу. Нічний крос у майже кілометрову дистанцію тривав доти, доки темрява за перехрестям вулиці Зеленої не сховала втікача. За хвилину під’їхала машина з нарядом із чотирьох працівників ДПС. Порадившись про недоцільність подальших пошуків Олександра, міліціонери нібито вирішили розійтися. Йосип Іванюк з полегшенням зітхнув, заспокоївшись, що його сина вже не доженуть, і на остаток кинув вбік стражів порядку: «Ви ще за це відповідатимете!». Це були його необачливі слова. Адже ті, зачувши погрозу у свою сторону, раптово змінили свої наміри і, в кінцевому результаті, оточивши трьох громадян, наказали їм сісти в машини. Через кілька хвилин затримані були доставлені в Личаківський райвідділ міліції.
«Шита» справа
З часу затримання і до півдванадцятої ранку до затриманих, як вони розповідали, неодноразово підходили працівники міліції і тиснули: «Ви всі троє будете сидіти в тюрмі, якщо не зробите так, щоб сюди з’явився водій «Міцубісі!». Але все це було не в їхніх силах. Олександр в цей час вже лежав в лікарні з діагнозом струс мозку… Лікарі завше інформують про такі травми правоохоронні органи, і ця інформація стала відома міліції раніше, ніж затриманим Іванюка та його знайомому, і це підштовхнуло правоохоронців до певних дій. Спочатку Терех і Батицький вирішили пошукати якісь причини, що скомпрометують їхніх в’язнів, і повезли останніх на алкогольну експертизу. Але, не пощастило: ті були абсолютно тверезі! Тоді, як стверджують всі троє, міліціонери повідривали собі погони, відчепили нагрудні жетони, вирішивши в такій спосіб з переможців зробити себе страждальниками. Батицький по слідах Олександра побіг в лікарню, де також отримав діагноз струс мозку! Через три дні районна прокуратура порушила справу за фактом злісного опору працівникові правоохоронних органів (ст. 342 ККУ). А ще, через рік і дев’ять місяців (!) Іванюкам та Самусьо було пред’явлено звинувачення у скоєнні злочину. Однак, звинувачені вказують на очевидну невідповідність обставин висновкам слідства, яке не порушило кримінальної справи проти працівників міліції за заявою Олександра. Коли їх возили на медобстеження, обидва міліціонери були неушкодженими та без будь-яких травм голови, які су¬проводжують струс мозку, що можуть підтвердити свідки, яких спе¬ціально не викликали до прокуратури. Не опитала прокуратура і інших свідків цього інциденту, на допиті яких неодноразово наполягала сім’я Іванюків. Не були використані, як це просив у заяві Й. Іванюк, і записи відеоспостереження, які велися в райвідділі, та які б однозначно продемонстрували, чи були порвані мундири сержантів. Врешті, дивує сама абсурдність вчинення опору міліції, коли останні не мали жодної підстави затримувати Олександра Іванюка, а відтак, і решту звинувачених. Але, як кажуть:суд розбереться.
Сержант міліції (ДАІ) М. Батицький: «Коли порушник наздогнав автівку, в якій ми від’їздили з місця ДТП, та вихопив в мене з колін протокол про адмінпорушення з деякими іншими документами, я кинувся його ловити. Він не встиг навіть на два метри від машини втекти. Коли я його схопив, то ми разом впали на землю, де я опинився зверху. Підбіг мій напарник і ми вже разом перешкоджали п. Іванюку розірвати протокол. Однак тут підбігли ще троє осіб – батько порушника ДТП та двоє інших. Батько схопив Тереха, та як підкинув його до гори — і об асфальт… Батькові Іванюка під сімдесят років, щупленький-худенький, як він це зміг — досі дивуюсь! Потім вони втрьох били мене ногами, але я підвівся і побіг наздоганяти Іванюка-молодшого, який втік з протоколом. Не догнав: ті троє бігли поруч і шарпали мене. Нагрудний жетон відірвали і ґудзики на формі. Свідки навіть є. Ну, а далі ми їх за це затримали».
Віктор ЧАРНОМСЬКИЙ
---

Продовження. 29.11.2012р. справа за обвинуваченням батька і синів Іванюків розглядалалась в Личаківському рай. суді м.Львова, суддя С.І. Леньо. Терех, - тепер вже лейтенант міліції, подав цивільний позов на обвинувачених Івнюків, солідарно з них захотів вже 40000 грн. відшкодувань нанесеної шкоди.
Суддя перенесла розгляд справи для надання можливості Батицькому написати подібну позовну заяву, почала його вчити, як він повинен це зробити.

Наступний розгляд справи 24.12.12 в 10.00 год.

Автор:  пішохід [ 30 ноя 2012, 17:00 ]
Заголовок сообщения:  Re: ДАІ - фальсифікатори дуже хочуть 40000 грн. - Львів

:o

Автор:  Boroda007 [ 30 ноя 2012, 18:13 ]
Заголовок сообщения:  Re: ДАІ - фальсифікатори дуже хочуть 40000 грн. - Львів

Ось тут подібна тема...тільки там постраждалий виявився принциповим.
viewtopic.php?f=21&t=6143&hilit=%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2

А ці кадри-Богдан Батицький та Роман Терех попадали раніше в поле зору?.

Страница 1 из 1 Часовой пояс: UTC + 2 часа
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/