Текущее время: 28 мар 2024, 12:34

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 13:28 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 27 окт 2011, 21:21
Сообщений: 2094
Откуда: Ужгород
Авто: дирчик
Склалася така ситуація:

5-ти єтажка здана в експлуатацію в 1974 році. Побудована по індивідуальному проекту.

Отоплення у всіх квартирах індивідуальне - газові котли. Димоходи підключені туди, де до цього підключалися газові колонки. На автономне отоплення перейшли приблизно 10 років назад.

Я живу на 4-му поверхові. Близько півроку назад сусід знизу почав жалітися , що у нього гасне котел і є запах із нашої кухні.

Виявили, що у нього димоход від котла і наша вентиляція кухні(витяжка) підключені в одну і ту саму вертикальну шахту.

Незрозуміло як таке могло статися, у мене в квартирі вентиляція не переносилася, знаходиться в тому самому місці де і в 1974 при здачі будинку в експлуатацію. Сусід стверджує, що він також нічого не переносив, але дивно, що проблеми у нього почалися тільки як півроку тому назад.

Проблему пропонують вирішувати мені самому, причому як хочу ...

Проекта або схеми димоходів у правлінні ОСББ нема. Є тільки план будинку, і то не повний, де вентиляція не зазначена.

По Правилам безпеки систем газопостачання http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0674-15 передбачена ціла процедура з відключенням будинку від газу і викликом спеціальної організації із дозволом від держгірпромнагляду.

Самовільно , шось переробляти знайомі мені не рекомендуюють.

Як порекомендуєте діяти в такій ситуації?

Послати сусіда до голови ОСББ, який по закону має цим заматися??

Цитата:
Відповідно до п.6.1 "Правил безпеки систем газопостачання України" відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах – на голову, у приватних будинках – на власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства також дбає власник.


Відповідно правил, димоходи і вент канали мали б перевірятися не рідше 1 раз у рік, причому мали б бути акти і т.д.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 14:39 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 03 окт 2011, 08:00
Сообщений: 8603
Авто: пешеход
Город: есть такой
соседу снизу от вас не может ничего тянуть, если ниже его не заделали (уменьшили) вентиляционный канал! Да и по стояку 5 квартир, пройдите в остальных трех и посмотрите в каком стояке у них вентиляция, а куда подключены котлы.

_________________
Жизнь надо прожить так, чтобы депрессия была у других...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 15:26 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 06 окт 2010, 17:45
Сообщений: 8757
помнится, дымоход - это отдельная история. то есть даже если есть куда его впихнуть (шахта), его все-равно нужно выводить наружу через всю шахту

в вашем случае в качестве шахты используются каналы (скорее всего пустоты) вентиляции
но вместо того, чтобы вывести дымоход (трубопровод газовыпуска) наружу, дым запустили в саму вентиляцию

позвольте, это же устройство газенвагена :shock:


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 15:36 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 06 окт 2010, 17:45
Сообщений: 8757
вот как это выглядит на судне
шахта одна, а из нее торчат трубы дымохода от каждого двигателя и от каждого котла

Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 16:05 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 27 окт 2011, 21:21
Сообщений: 2094
Откуда: Ужгород
Авто: дирчик
LAVe писал(а):
помнится, дымоход - это отдельная история. то есть даже если есть куда его впихнуть (шахта), его все-равно нужно выводить наружу через всю шахту

в вашем случае в качестве шахты используются каналы (скорее всего пустоты) вентиляции
но вместо того, чтобы вывести дымоход (трубопровод газовыпуска) наружу, дым запустили в саму вентиляцию

позвольте, это же устройство газенвагена :shock:



Будинок був збудований і введений в експлуатацію із газовими колонками для підігріву води. Близько 10 років тому газові колонки викинули а замість них поставили 2 контурні котли. Димоходи від котлів під'єднані туди куди йшли димоходи від колонок. На криші є труба в якій вроді 12 дирок. Тобто деякі із цих дирок то димоходи, а деякі вентиляція. Як виявилося його котел підключений туди де моя вентиляція. Мені від його котла нема проблем, бо у мене обраний клапан у витяжці. А якщо я включаю витяжку котел у нього зразу гасне. Тому він хоче щоб я це рішав сам.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 16:24 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 22 ноя 2009, 12:34
Сообщений: 12881
Откуда: оттуда
Авто: Нива
Город: Николаев
djmixer писал(а):
...Тому він хоче щоб я це рішав сам.

враховуючи вищенаведене - він хоче, щоб йому побудували димоход, можливо й окремий, але не за його рахунок
часто приходится видеть выпуск дымоходов таких котлов, сопровождаемый характерным гудением, прямо из стен 9-ти этажек. где котел стоит - там и выпуск в стене.

_________________
Объяснять сегодня ватнику, что он неправ - это как в 38-ом объяснять немцу, что Гитлер мудак и всё закончится катастрофой.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:26 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 06 окт 2010, 17:45
Сообщений: 8757
Ну раз проблемы у соседа, значит ему их и решать
Я бы сфоткал дымоход, каким он должен быть и показал тому соседу. Если у него монтаж котла выполнен с нарушениями, то ему вполне можно устроить веселую жизнь. Правда, могут потом проверить и вжучить весь дом.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:32 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 22 ноя 2009, 12:34
Сообщений: 12881
Откуда: оттуда
Авто: Нива
Город: Николаев
LAVe писал(а):
Ну раз проблемы у соседа, значит ему их и решать
Я бы сфоткал дымоход, каким он должен быть и показал тому соседу. Если у него монтаж котла выполнен с нарушениями, то ему вполне можно устроить веселую жизнь. Правда, могут потом проверить и вжучить весь дом.

достаточно пообещать "устроить"))))

_________________
Объяснять сегодня ватнику, что он неправ - это как в 38-ом объяснять немцу, что Гитлер мудак и всё закончится катастрофой.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:44 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 27 окт 2011, 21:21
Сообщений: 2094
Откуда: Ужгород
Авто: дирчик
Renegade писал(а):
djmixer писал(а):
...Тому він хоче щоб я це рішав сам.

враховуючи вищенаведене - він хоче, щоб йому побудували димоход, можливо й окремий, але не за його рахунок
часто приходится видеть выпуск дымоходов таких котлов, сопровождаемый характерным гудением, прямо из стен 9-ти этажек. где котел стоит - там и выпуск в стене.


Випускати через стіну можна лише турбо-котли, у нас котли звичайні і можуть бути підключені лише через димоходи.

Проблеми влаштувати можна, але відповідно правил безпеки газопостачання - при виявленні даного факту газовиками вони зобов'язані відключити газопостачання всього стояка, тобто і мене.

Довести, що я не врізався в димохід я думаю неважко - любий експерт легко відрізнити дирку зроблену під час будівництва, і вирубану пізніше. Але якщо неправильно було зроблено під час будівництва і в такому вигляді принято в експлуатацію? Хто повинен рішати проблему.

В правилах газопостачання написано, що відповідальність за стан димоходів і вентканалів несе власник. Наскільки я розумію власником є осбб.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:46 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 03 окт 2011, 08:00
Сообщений: 8603
Авто: пешеход
Город: есть такой
LAVe писал(а):
Правда, могут потом проверить и вжучить весь дом

не вжучат. У меня в родителей такой же дом. В нем действительно есть общий канал для отвода продуктов горения газовых нагревательных приборов. А сосед тупо подключил свой котел в вентиляционный канал. Хотя и ТС нарушил условия пользования вентиляционным каналом, встроив туда принудительную вытяжку, что создает обратную тягу у соседей по каналу

_________________
Жизнь надо прожить так, чтобы депрессия была у других...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:47 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 03 окт 2011, 08:00
Сообщений: 8603
Авто: пешеход
Город: есть такой
Вентиляционный канал размещают вдали от окна, канал для газов ближе (ниже него располагается сажник)

_________________
Жизнь надо прожить так, чтобы депрессия была у других...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 17:58 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 27 окт 2011, 21:21
Сообщений: 2094
Откуда: Ужгород
Авто: дирчик
Sans писал(а):
LAVe писал(а):
Правда, могут потом проверить и вжучить весь дом

не вжучат. У меня в родителей такой же дом. В нем действительно есть общий канал для отвода продуктов горения газовых нагревательных приборов. А сосед тупо подключил свой котел в вентиляционный канал. Хотя и ТС нарушил условия пользования вентиляционным каналом, встроив туда принудительную вытяжку, что создает обратную тягу у соседей по каналу


Сусідів по каналу не має бути, бо на кожну квартиру є 2 дирки на верху. Одна на димоходи, інша на вентиляцію. Як має бути насправді вияснити нереально, бо схеми каналів нема, а проект будинку нетиповий. У мене і вентиляція і котел підключені туди куди було підключено все під час здачі будинку у 1974 році. А через 42 роки виявилося, що у сусіда знизу димохід іде в мою вентиляцію. Як можна вийти із даної ситуації?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 18:10 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 22 ноя 2009, 12:34
Сообщений: 12881
Откуда: оттуда
Авто: Нива
Город: Николаев
djmixer писал(а):
... Як можна вийти із даної ситуації?

неудобства от этой ситуации у кого?
если только у соседа - то у него 2 варианта
- пробить в стене дымоход (дешевле, чем тянуть вверх)
- жаловаться. но тогда "разъяснить" ему, что может быть хуже не только для него, но и для других.

_________________
Объяснять сегодня ватнику, что он неправ - это как в 38-ом объяснять немцу, что Гитлер мудак и всё закончится катастрофой.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 18:25 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 27 окт 2011, 21:21
Сообщений: 2094
Откуда: Ужгород
Авто: дирчик
Предложу йому варіант підключити свій котел у вентиляцію, а вентиляцію у мою вентиляцію. Якщо не захоче - хай визиває газовиків і будемо всі без газа....


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 июл 2016, 18:58 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 03 окт 2011, 08:00
Сообщений: 8603
Авто: пешеход
Город: есть такой
djmixer писал(а):
Предложу йому варіант підключити свій котел у вентиляцію, а вентиляцію у мою вентиляцію. Якщо не захоче - хай визиває газовиків і будемо всі без газа....

буде він без газа - запломбують за незаконне підключення до вентиляції. А якщо у Вас ще й кожному по дві дірки, то тимпаче

_________________
Жизнь надо прожить так, чтобы депрессия была у других...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 11


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron