Текущее время: 19 мар 2024, 12:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 02 ноя 2016, 21:39 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 00:00
Сообщений: 8230
Откуда: Kyiv
Авто: VW-G
Город: Kyiv
Мужики нужно срочная консультация.

Ситуация:
В Украине помирает житель России, который имеет "Посвідку на постійне проживання в Україні". прожил в Украине больше 10 лет.

Неотложка выдает справку о смерти.
Менты оформляют акт о не насильницкой смерти.
Поликлиника выдает свидетельство о смерти и справку о причине смерти.
Человека хоронят.

Вопрос уперся в гербовое свидетельство о смерти - типа по "Посвідці на постійне проживання в Україні" свидетельство не выдаем.
Какими НПА это регламентируется?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 ноя 2016, 13:33 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 11 авг 2010, 13:34
Сообщений: 4840
Откуда: Одесса
Авто: Skoda Fabia
Есть закон. Но там только общее описание.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/239 ... 4122244136
Цитата:
Стаття 17. Державна реєстрація смерті

1. Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;

2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.


Это ты получил.

Цитата:
2. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.

3. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.

4. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі:

1) якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті;

2) встановлення у судовому порядку факту смерті;

3) звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою.


Конкретные правила по процедуре утверждены МинЮстом:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z07 ... 3541458819
Цитата:
5. Державна реєстрація смерті


Я не увидел в этом разделе никаких особенностей. Сказано, что в случае смерти изымается паспорт покойного. Но отсутствие паспорта не может являться причиной для отказа в выдаче свидетельства. В общем, почитай сам. Там много интересного.

Кроме прочего, там написано следующее:

Цитата:
Державна реєстрація смерті іноземців та осіб без громадянства проводиться на загальних підставах з дотриманням вимог чинного законодавства України. У цих випадках паспортні документи померлого невідкладно надсилаються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі для подальшого направлення їх до Міністерства закордонних справ України або повертаються особі, яка супроводжує тіло померлої особи, про що в графі "Для відміток" актового запису про смерть робиться відповідна відмітка, яка засвідчується підписом цієї особи.


То есть, человек мог вообще не проживать в Украине. Поэтому отказ в выдаче свидетельства о смерти - произвол отдельных чиновников.

_________________
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 ноя 2016, 13:59 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 13 янв 2011, 00:00
Сообщений: 8230
Откуда: Kyiv
Авто: VW-G
Город: Kyiv
makssav спасибо.
Это знакомый ходил и его бортонули. Я все перечитаю и пойду с ним с пачкой НПА.

Я только не могу понять:
makssav писал(а):
2. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.

Эти сроки уже пролетели. В 3 дня (пускай даже 5) не вложились. И что теперь?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 3 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 6


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: