Текущее время: 04 дек 2020, 19:44

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Правила форума


ВНИМАНИЕ!! РАЗДЕЛ С ЖЕСТКОЙ МОДЕРАЦИЕЙ!

1. В этом разделе Вы можете создавать темы с просьбой о помощи в составлении исков, жалоб, заявлений.
2. Тема не должна дублировать уже существующую тему. Обязательно пользуйтесь поиском перед созданием темы.
3. Название темы должно коротко, но подробно описывать проблему.
4. Бессмысленные названия тем (eg. "Помогите", "Спасите", "Нужна помощь" строго запрещены.
5. При создании темы, максимально подробно опишите Вашу проблему с указанием детальной хронологии событий. Также, прикрепите все документы, которые имеются у Вас (копии протоколов, постановлений, актов и т. д.
5. Строго запрещено написание сообщений, не относящихся к теме. Писать можно только прямые вопросы и ответы правового характера в рамках темы.
6. После решения Вашего вопроса, если тема исчерпана, автор темы должен нажать кнопку "Принять ответ" в виде зеленой галочки в сообщении, в котором максимально подробно описан ответ на Ваш вопрос.

ТЕМЫ И СООБЩЕНИЯ, НАРУШАЮЩИЕ ДАННЫЕ ПРАВИЛА, БУДУТ УДАЛЯТЬСЯ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ!



Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 19 сен 2020, 16:25 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 13 июн 2011, 18:05
Сообщений: 1394
Доброго, які вимоги треба додати що б це розпочати?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 22 сен 2020, 08:14 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 11 авг 2010, 13:34
Сообщений: 4837
Откуда: Одесса
Авто: Skoda Fabia
Уточни свой вопрос. Ты имеешь в виду: 1) как подать ходатайтсво об освобождении от уплаты судебного сбора, 2) как вернуть деньгу за уплаченный судебный сбор, если выиграл дело.

Если ходатайтсво, то вот:
Сообщение, не относящиеся к теме
До ……………………… районного суду м. ___
…………………………………………….
…………………………………………….
…………………………………………….

Позивач:
………………,
що проживає за адресою:
вул. ……….., буд. …….., кв………, м. Київ,
Поштовий індекс:…………

Відповідач:
______________________


КЛОПОТАННЯ

ідповідно до ст.106 КАС Україні - у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.
23 січня 2015 року, Пленумом Вищого адміністративного суду України, було постанову №2 в якій було прийнято таке рішення: «Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про судовий збір» довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів»
В Довідці, яка є невід'ємним додатком до Постанови №2 Пленуму ВАСУ від 23.01.2015, зазначено наступне:
"Питання справляння судового збору, крім Закону про судовий збір, регулюється іншим законодавством. Зокрема, відповідно до частини четвертої статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита… Припис частини четвертої статті 288 КУпАП не вступає в колізію з положеннями статті 5 Закону № 3674-VI, якою визначено пільги щодо сплати судового збору, оскільки коло вимог і осіб, які мають такі пільги за цим Законом, не є вичерпним. Крім того, у цьому випадку необхідно виходити з того, що норми частини четвертої статті 288 КУпАП є спеціальними нормами порівняно з нормами Закону про судовий збір. Отже, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, судовий збір не сплачується у порядку та розмірах, установлених Законом про судовий збір".

Аналогічної думки дотримується Верховний Суд України, який у Постанові від 13 грудня 2016 року зазначив: "У справах про оскарження постанов у справах про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КпАП, статей 2, 3, 4 Закону № 3674-VI позивач звільняється від сплати судового збору. КпАП дає вичерпний перелік осіб, які можуть мати статус позивача у справах про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення і на цій підставі не повинні сплачувати судовий збір при зверненні до суду першої інстанції".

Зважаючи на вищенаведене, прошу звільнити мене від сплати судового збору.

Дата ___________/підпис ПІБ


Но могут и отклонить, так как есть более свежее решение ВСУ, которое говорит, что платить надо всегда.

_________________
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 22 сен 2020, 08:24 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 11 авг 2010, 13:34
Сообщений: 4837
Откуда: Одесса
Авто: Skoda Fabia
Если вернуть уплаченный сбор после победы, то после получения решения (если в нем нет пункта о распределении судебных затрат) подаешь судье такое ходатайтсво:

Сообщение, не относящиеся к теме
До __________ суду м. _________
Судді ________________________
Справа № ____________________

Позивач _____________________

ЗАЯВА

Відповідно до ч.1 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України "Під час прийняття постанови суд вирішує: як розподілити між сторонами судові витрати;"

Також ст. 163 КАС України зазначає, що "Постанова складається з: резолютивної частини із зазначенням:
...
розподілу судових витрат;
..."

Відповідно до ст. 168 КАС України, "Суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо:
судом не вирішено питання про судові витрати."

Зважаючи на те, що Постанова ________ суду м. _________ від __________ не містить в резолютивній частині розподілу судових витрат, а також те, що мною за подання позову за цією справою було сплачено судовий збір (який відноситься до судових витрат) в розмірі ________ грн, квитанція про сплату є в матеріалах справи, прошу суд винести додаткове судове рішення із зазначенням розподілу судових витрат по даній справі.

Дата Підпис ПІБ


Получаешь Ухвалу о распределении судебных затрат, где будет указано, что Казначейство тебе должно выплатить. И с ним идешь в территориальное управление гос.казначества. подаешь заявление по форме, прилагаешь ухвалу, копии паспорта и т.п.

_________________
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 22 сен 2020, 10:33 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 13 июн 2011, 18:05
Сообщений: 1394
makssav писал(а):
Если вернуть уплаченный сбор после победы, то после получения решения (если в нем нет пункта о распределении судебных затрат) подаешь судье такое ходатайтсво:

Сообщение, не относящиеся к теме
До __________ суду м. _________
Судді ________________________
Справа № ____________________

Позивач _____________________

ЗАЯВА

Відповідно до ч.1 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України "Під час прийняття постанови суд вирішує: як розподілити між сторонами судові витрати;"

Також ст. 163 КАС України зазначає, що "Постанова складається з: резолютивної частини із зазначенням:
...
розподілу судових витрат;
..."

Відповідно до ст. 168 КАС України, "Суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо:
судом не вирішено питання про судові витрати."

Зважаючи на те, що Постанова ________ суду м. _________ від __________ не містить в резолютивній частині розподілу судових витрат, а також те, що мною за подання позову за цією справою було сплачено судовий збір (який відноситься до судових витрат) в розмірі ________ грн, квитанція про сплату є в матеріалах справи, прошу суд винести додаткове судове рішення із зазначенням розподілу судових витрат по даній справі.

Дата Підпис ПІБ


Получаешь Ухвалу о распределении судебных затрат, где будет указано, что Казначейство тебе должно выплатить. И с ним идешь в территориальное управление гос.казначества. подаешь заявление по форме, прилагаешь ухвалу, копии паспорта и т.п.

Дякую


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: