НОВОСТИ
 • В Нацполиции наругали патрульную, которая обвинила судью в получении взятки (Документ)
 • Киевская прокуратура занялись фирмой, которая продает нерастаможенные автомобили из Литвы
 • Патрульный полицейский Харькова, который в ДТП убил молодую пару, восстановлен на службе (ВИДЕО)
 • Полицейские Киева, которые задержали девушку, совершили уголовное преступление (ВИДЕО)
 • Темные пятна в деле угона Лексуса Фацевича. Нацполиция соврала о деталях операции (Документы)
 • Полиция будет вызывать на допрос водителей нерастаможенных автомобилей (Документ)
 • Суд признал незаконным задержание патрульной полицией Киева судьи Виктории Кицюк (Документ)
 • Почему незаконно ездить на нерастаможенных авто. Разъяснение Дорожного контроля
 • У замглавы Нацполиции Фацевича угнали внедорожник Lexus GX. Говорят, что служебный (ФОТО)
 • Издание Страна.ua опубликовало клевету о конфликте Дорожного контроля с таможней Польши
 • В Министерстве обороны заявили, что Геннадий Балашов скрывается от военкомата (Документ)
 • За лишение Саакашвили гражданства голосовал чиновник МВД, который воровал песок (ВИДЕО)
 • Водитель обвиняет броварскую полицию в сотрудничестве с автоугонщиками
 • Новые подробности задержания замглавы МВД Вадима Трояна на крупной взятке
 • Полиция открыла дело против продавца нерастаможенных литовских машин за мошенничество
 • Владелец отеля Геннадия Балашова попросил в США политическое убежище от Украины
 • Начальника полиции Одесской области обвиняют в связях с криминальными авторитетами
 • Новое расследование программы Люстратор о незаконных действиях патрульной полиции (ВИДЕО)
 • Сергей Хаджинов поддержал патрульного Олейника, который отправил в СИЗО активиста Автомайдана
 • В ГПУ заявили, что при Трояне полиция Киевской области платила зарплату "мертвым душам"
 • СБУ арестовала полицейских, которые вместе с дружинниками вымогали взятки у водителей (ФОТО)
 • Все новости

  Подпишись на Facebook ДК

  Хто та як розкрадає мільйони доларів, що надсилає Україні ООН

  Март 4, 2016 - 23:23
  Наразі увага всієї світової спільноти прикута до України та процесів боротьби з корупційними проявами у нашій державі. Ці процеси висвітлюються в засобах масової інформації та набувають широкого розголосу. Ні для кого не секрет, що корупцією пронизані майже всі ланки і щаблі державної влади. Утім, найбільш тяжких ударів іміджу нашої держави завдає саме міжнародна корупція, - пишет THE FORMAT.


  До журналістів нашого видання з різних джерел надходить інформація про розбазарювання і привласнення недоброчесним іноземним громадянином грошових коштів, виділених Україні як безповоротна фінансова технічна допомога. Журналістське розслідування виявило факти відвертого саботажу в отриманні Україною реальної технічної допомоги на модернізацію економіки від міжнародних фондів та донорів окремими персонами, причетними до розпорядження цими коштами.

  Так, в Україні більше двох років діє проект UNIDO «Впровадження систем енергоменеджменту в промисловості України» (UKRIEE, ГЕФ № 4784, UNIDO № 120321, проектний менеджер і розпорядник коштів – громадянин Великої Британії Джеймс Нью), за яким нашій державі виділено більше 5,5 мільйонів доларів США. Кінцевим реципієнтом у цьому проекті виступає НТУУ «КПІ» за участі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Нацагентства з енергоефективності. Незважаючи на те, що проектним менеджером упродовж усього строку дії проекту регулярно складаються звіти про успішне освоєння коштів на суму вже близько 1 мільйона доларів США, реально ні держава, ні НТУУ «КПІ» навіть будь-якої частини цієї суми не отримували. Усі гроші витрачено Джеймсом Нью фактично на власні потреби і за власним розсудом, у тому числі і на фінансування позаслужбових витрат деяких посадовців України.

  Факти розтрати грошей були настільки гучними, що про них дотепер негативно відгукуються ряд організацій, компаній та приватних осіб. Усі відгуки зводяться до одного: проектний менеджер UNIDO Джеймс Нью займається далеко не тим, що входить до його обов’язків, а його непрофесійна поведінка на межі зловживання службовим становищем спрямована лише на особисте збагачення за рахунок коштів безповоротної технічної допомоги, виділеної державі Україна.

  За даними отриманих журналістами документів, упродовж двох минулих років той мільйон доларів США, що був у розпорядженні Джеймса Нью, був витрачений ним на організацію власних закордонних вояжів, у тому числі в супроводі іншої працівниці UNIDO Оксани Павлівської, котра не має жодного стосунку до проекту; сплату нечуваних гонорарів сумнівним іноземним експертам, залучення яких не потребувалось взагалі, та зарплатню своїм поплічникам – громадянам України. Щоб не допустити створення професійної Групи управління НТУУ «КПІ», як це передбачено проектом, Джеймс Нью одноосібно уклав трудові угоди з чотирма громадянами України – Олексієм Пащенком, Євгеном Іншековим, Тетяною Лютчин та Сергіем Поровським, – на заробітну плату яких «списує» адресовані Україні кошти.

  Один з цих людей – Пащенко О.В., який іменує себе національним координатором проекту, вже має досвід фінансових махінацій з коштами іноземної фінансової допомоги. З 2006 року він працював у групі управління проектом з надання фінансової допомоги Україні під егідою іншої міжнародної організації – UNDP. У 2011 році Пащенко з великим скандалом був звільнений через фінансові махінації. Частину грошей на прохання керівництва Мінекономрозвитку скеровано на фінансування їх витрат під час закордонних відряджень, – повідомляє джерело в міністерстві.

  Наприклад, у 2015 році майже тисячу доларів США витрачено на вебсайт ukriee.org.ua. Утім, жодного змістового навантаження щодо проекту, етапів його виконання, програми реалізації, тощо, цей вебсайт не несе, виконуючи суто представницькі функції. Навіть затвердження Технічного завдання для Наглядового комітету цього проекту перебуває в тяганині.

  На облаштування офісу, який, до речі, був безкоштовно представлений НТУУ «КПІ», витрачено більше 30 тисяч доларів США. За послуги так званих іноземних «консультантів з персоналу» сплачено більше 50 тисяч доларів США.

  Ці суми, на перший погляд, невеликі, проте кількість та цілі витрат свідчать про те, що не отримані Україною кошти успішно освоєно групою кримінально мотивованих осіб, які не мають до держави жодного відношення. Немаленькі кошти витрачено ще на низку незрозумілих цілей, включаючи транспортні витрати непричетних до проекту осіб, як громадян України, так і іноземців. Серед громадян України – посадовці різних державних органів О. Таран, В. Григоровський, Н. Загурська, С. Денисюк, С. Савчук, Л. Віткін. Відкрита інформація про місця їх роботи наявна в мережі інтернет. Ні НТУУ «КПІ», ні Мінекономрозвитку взагалі не мають доступу до звітів проектного менеджера про результати витрачання коштів безповоротної технічної фінансової допомоги.

  Особливе занепокоєння викликає і сама особа Джеймса Нью, який був неодноразово помічений у вживанні заборонених речовин. Викладене навіює обґрунтовані побоювання у тому, що й іншу частину технічної фінансової допомоги Україна не отримає, оскільки гроші, а це більше 4,5 мільйонів доларів США, також осядуть у кишенях іноземного громадянина, не дійшовши до кінцевого реципієнта. Також не виключено, що благодійні організації, котрі виділили кошти для України в межах названого проекту, дізнавшись про результат «освоєння» першої частини допомоги, під враженням спотвореного недоброчесними діями іноземного корупціонера іміджу України, просто відкличуть іншу частину коштів, перенаправивши її іншим країнам. З метою перешкоджання привласненню виділених Україні коштів та отримання інформації від міжнародних організацій – UNIDO та ГЕФ, яка б дозволила прояснити ситуацію та звернути їх увагу на відверто злочинні дії їх підзвітної особи, за активного сприяння громадськості інформацію про діяльність Джеймса Нью доведено до відома Генерального директора ООН з промислового розвитку та Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

  Утім, правової оцінки потребують і дії посадових осіб Мінекономрозвитку України та Нацагентства з енергоефективності, за потурання та злочинної бездіяльності яких упродовж двох років така ситуація, з ознаками кримінального злочину, передбаченого статтею 191 КК України, взагалі стала можливою.

  Олександр Довгий