НОВИНИ
  • Американський YouTube на вимогу Роскомнадзору уряду РФ заблокував відео про напад армії РФ на Україну
  • Директор НАБУ Семен Кривонос був підсудним у кримінальний справі про підкуп виборців (РІШЕННЯ СУДУ)
  • В ДБР визнали, що приховували справу про катування чоловіка в ТЦК Чернівців за участі патрульної поліції
  • ТЦК Чернівців та патрульна поліція залучили бандита, який калічить затриманих та вибиває згоду на мобілізацію (ВІДЕО)
  • Працівники ТЦК незаконно зупиняють авто для перевірки документів та вручення повісток (ВІДЕО)
  • Український суд посадив на 2 роки жителя Черкащини за "лайк" в соцмережі публікації Надії Савченко
  • Поліцейський Києва, який вбив у ДТП 15-ти річну дівчину, досі гуляє на свободі
  • Суд постановив, що українці мають право виїжджати за кордон на навчання. Заборона є незаконною
  • Полиция Украины блокирует работу американских волонтеров по доставке гуманитарной помощи
  • Пленные солдаты РФ в Украине 2022. Правительство России скрывает правду (ВИДЕО)
  • Канал 1+1 распространил фейковый сюжет, что якобы активист "Дорожного контроля" арестован за убийство
  • Нардеп "Слуги Народа" Трухин сделал ДТП с арбитром УАФ Лучано Лучи. СМИ удаляют новость (ФОТО)
  • В центре Киева праворадикалы избили журналиста на почве ненависти к "антифашистам" (ВИДЕО)
  • Полиция Украины угрожает смертью дочери убитой правозащитницы Ирины Ноздровской
  • МВД Украины банит в твиттере людей, которые напоминают об убийстве полицейскими 5-летнего Кирилла Тлявова
  • Заместитель министра МВД Антон Геращенко провоцирует насилие в отношении задержанного подростка
  • Появились фотографии, как помощник главы Полиции Киева в 2011 году проходил опознание после ареста за разбойное нападение
  • Все новости

    Конституционный суд оценит законность "писем счастья"

    Апрель 18, 2010 - 09:00
    На сайте Верховной рады появилась Ухвала Конституционного суда о принятии к рассмотрению обращения гражданина Багинского Артема Александровича касательно законности ст. 14-1 КУпАП.


    Напомним, что именно ст. 14-1 КУпАП дает основание инспекторам ГАИ рассылать водителям "письма счастья", что существенно нарушает права граждан. Теперь же свою оценку этому вопросу даст Конституционный суд.

    У Х В А Л А
    КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

    про форму розгляду справи за конституційним
    зверненням громадянина Багінського Артема Олександровича
    щодо офіційного тлумачення положень
    частини першої статті 14-1
    Кодексу України про адміністративні правопорушення

    м. Київ Справа N 1-34/2010
    7 квітня 2010 року
    N 26-уп/2010

    Конституційний Суд України у складі суддів:

    Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
    Бауліна Юрія Васильовича,
    Вдовіченка Сергія Леонідовича,
    Головіна Анатолія Сергійовича,
    Джуня В'ячеслава Васильовича,
    Домбровського Івана Петровича,
    Колоса Михайла Івановича,
    Маркуш Марії Андріївни - доповідача,
    Нікітіна Юрія Івановича,
    Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,
    Стецюка Петра Богдановича,
    Ткачука Павла Миколайовича,
    Шишкіна Віктора Івановича,

    розглянув на пленарному засіданні питання про форму розгляду справи за конституційним зверненням громадянина Багінського Артема Олександровича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 14-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ).

    Заслухавши суддю-доповідача Маркуш М.А. та вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України

    у с т а н о в и в:

    1. Суб'єкт права на конституційне звернення - громадянин Багінський А.О. - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 14-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ) (далі - Кодекс) в контексті вимог до технічних засобів, дані яких можуть використовуватися як доказ вини власника транспортного засобу.

    Підставою для конституційного звернення, на думку Багінського А.О., є неоднозначне застосування судами загальної юрисдикції положень частини першої статті 14-1 Кодексу ( 80731-10 ), що призводить до грубих порушень конституційних прав і свобод громадян, передбачених статтею 29, частиною другою статті 61, статтею 63 Конституції України ( 254к/96-ВР ).

    На підтвердження неоднозначного застосування вказаних положень автор долучив до клопотання копії постанов місцевих судів, роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень, та докази набрання ними законної сили. При цьому він зазначає, що в адміністративних справах за юридично однакових обставин місцеві суди по-різному застосовують спірну норму Кодексу ( 80731-10, 80732-10 ). В одних випадках суди за позовами власників транспортних засобів визнають незаконними та скасовують постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, винесені згідно з частиною першою статті 14-1 Кодексу ( 80731-10 ), в інших - відмовляють у задоволенні позовів та залишають в силі такі постанови. На його думку, практика судів щодо порядку застосування та достовірності показань приладу "Візир" як підстави для притягнення до адміністративної відповідальності є неоднозначною в частині належності та допустимості доказів.

    Як вважає автор клопотання, положення частини першої статті 14-1 Кодексу ( 80731-10 ) презумують відповідальність власника транспортного засобу без потреби доведення його вини у вчиненні правопорушення. Виходячи з принципу верховенства права, наголошує суб'єкт права на конституційне звернення, конституційна презумпція невинуватості особи поширюється і на обвинувачення її у вчиненні адміністративного правопорушення. Багінський А.О. також порушує клопотання щодо узгодження положень частини першої статті 14-1 Кодексу ( 80731-10 ) з його загальними превентивними засадами стосовно запобігання адміністративним правопорушенням (статті 1, 9, частина друга статті 33, пункт 1 статті 35 Кодексу) ( 80731-10 ).

    2. Перша колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 25 березня 2010 року відкрила конституційне провадження у цій справі та відповідно до параграфа 30 Регламенту Конституційного Суду України ( v001z710-97 ) запропонувала розглянути її на пленарному засіданні Конституційного Суду України у формі письмового слухання.

    3. Конституційний Суд України вважає за необхідне провести розгляд справи на пленарному засіданні Конституційного Суду України у формі письмового слухання.

    Враховуючи викладене та керуючись статтею 51 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ), параграфом 30 Регламенту Конституційного Суду України ( v001z710-97 ), Конституційний Суд України

    у х в а л и в:

    Провести розгляд справи за конституційним зверненням громадянина Багінського Артема Олександровича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 14-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ) на пленарному засіданні Конституційного Суду України у формі письмового слухання.

    КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

    Дорожный контроль

    Читайте продолжение:
    Конституционный суд рассматривает законность применения "ВИЗИРя"

    ПОМОЧЬ ПРОЕКТУ ДК



    Комментарии
    Среда, Декабрь 22, 2010 - 15:04, Гость IP: 82.207.87.59

    23.12. оприлюднення рішення КСУ.

    Пятница, Июль 2, 2010 - 15:29, Гость IP: 82.207.87.59

    Так як ухвала була винесена 7 квітня, то згідно ЗУ "Про конституційний суд" строк рогляду звернень - 3 місяці, тобто закінчується 7 липня. Але з іншої сторони, хто їм має "по шапкам" надавити за те що невкладуються у процесуальний строк? Я особисто дуже чекаю рішення. Мені цікаво як суд мотивує індивідуальність юридичної відповідальності.

    Вторник, Июнь 29, 2010 - 10:26, Гость IP: 85.223.188.74

    Да дело то не в приборе, а как менты распоряжаються полученными данными. Ведь скинул инфу на комп и делай что хочеш. Например пришло мне письмо в котором указываеться что я ехал со скоростью 84км в ч. В суде доказывал что я ехал со скоростью 48 км в час, а цифры на фото- манипуляции операторов. Вот так.

    Суббота, Июнь 26, 2010 - 08:34, Гость IP: 109.162.19.14

    Новый радар работает в авто режиме? Думаю что все верят, что он определяет скорость правильно? Чего боятся... Не привишайте скорость и все будет нормально! А если хотим ездить быстрее, то давайте бороться за поднятие скоростного режима. Создается впечатление, что ДК борется не против беззаконных действий ГАИ, а уже как выработаный принцип, что ГАИ не сделает- плохо. Среди водителей тоже хватает "хороших", которых можно вообще не выгораживать.

    Пятница, Июнь 25, 2010 - 11:17, Гость IP: 85.223.188.74

    Ну и что, когда же суд рассмотрит......или это на десятилетия работы привалило?

    Вторник, Апрель 20, 2010 - 15:38, Гость IP: 91.209.210.23

    Ещё одна хр..нь зарубежная!
    http://roadcontrol.org.ua/node/352

    Понедельник, Апрель 19, 2010 - 00:32, Гость IP: 91.214.248.2

    Владельцы, совладельцы..........на кого придет "письмо счастья", если владелец предприятие или ООО или другое юр. лицо. Кто в таком случае должен отвечать, скажите пожалуйста, директор , у которого может даже не оказаться вод. удостоверения? Или если владелец физ. лицо и у него нет вод.удостоверения, к нему в таком случае нарушение ПДД вообще не применимо. Короче бред!!!

    Воскресенье, Апрель 18, 2010 - 17:05, Гость IP: 193.108.209.26

    Ага, так и знал, что где-то есть хитрость. Про владельца прочитал между строк. Больше спасибо за разъяснение, теперь все стало на свои места.

    Воскресенье, Апрель 18, 2010 - 17:02, adminR IP: 82.193.98.103

    Ст. 14-1 дает право штрафовать владельца автомобиля (не нарушителя) если скорость автомобиля была зафиксирована автоматическим прибором. Это неконституционно, поскольку владелец автомобиля не может отвечать за нарушения человека который управлял этим автомобилем. Ст. 258 дает право выносить постановления без участия лица, если нарушение было зафиксировано автоматическим прибором. И в данном случае это лицо - владелец автомобиля согласно ст. 14-1 КУпАП. Если КС признает незаконной ст. 14-1 КУпАП - владельцам авто нельзя будет слать "письма счастья", а ст. 258 применить будет невозможно ввиду того, что просто не на кого будет выписывать постановление. Все очень просто.

    Воскресенье, Апрель 18, 2010 - 16:52, Гость IP: 193.108.209.26

    Хм, спорить, конечно не буду, ибо не уверен, но укажите, пож-та, на место в ст.14-1, которое подвтердит Ваши слова. Или об этом говорится в другой статье?
    Статья 14-1. Ответственность владельцев (совладельцев) транспортных средств

    К административной ответственности за правонарушения в сфере обеспечения безопасности дорожного движения в случае их фиксации работающими в автоматическом режиме специальными техническими средствами, которые имеют функции фото- и киносъемки, видеозаписи, либо средствами фото- и киносъемки, видеозаписи привлекаются владельцы (совладельцы) транспортных средств.
    При наличии обстоятельств, свидетельствующих о совершении нарушения, предусмотренного частью первой настоящей статьи, иным лицом, владелец (совладелец) транспортного средства может в течение десяти дней со дня вручения ему постановления о наложении штрафа уведомить о соответствующих обстоятельствах (транспортное средство находилось во владении или пользовании другого лица, выбыло из его владения вследствие противоправных действий других лиц, пр.) органу (должностному лицу), вынесшему постановление о наложении административного взыскания. На период выяснения и проверки этих обстоятельств исполнение постановления о наложении административного взыскания приостанавливается до момента установления лица, совершего данное правонарушение.