Текущее время: 29 мар 2024, 01:10

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 96 ]  На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 19:39 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 27 дек 2010, 19:30
Сообщений: 432
Авто: Приора
Город: Киев
Дорогие друзья, можете меня поздравить. Спустя 2 года и 2 месяца :lol: я наконец-то практически пришел к той цели к которой шёл все это время. Почему "практически пришел" напишу в конце. :mrgreen: Сегодна в печерском суде г. Киева был выигран суд против государства Украина по возмещению убытков в результате популярной сейчас темы, постановки автомобилей на штрафплощадку. В результате суд удовлетворил материальные убытки 286 грн. и моральные страдания в 500 грн!!!
Полностью всю историю можно прочитать в этой теме :arrow: http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=4558
В этой теме я постараюсь объединить и выложить все свои наработки, указать правильные пути движения и предостеречь от пустой траты времени. Сразу оговорюсь, что борьба с системой не такая простая как многим кажется (и мне так казалась))), но как говорится в пословице "Вода камень точит" и если ОООчень захотеть, то можно взять даже самую неприступную крепость. Мной руководило в основном чувство мести (не скрою) и восстановления статус-кво. Это придавало мне сил все эти годы.
Вот сокращенное решение суда, полное получу в канцелярии через пять дней и выложу. Так же постепенно буду добавлять инструкцию как действовать и отвечать на вопросы.

Изображение

Так как самой конечной точкой в этом деле должен стать ИСК КАЗНАЧЕЙСТВА К АВТОИНСПЕКТОРУ В ПОРЯДКЕ РЕГРЕССА, то я всячески стану следить за дальнейшим развитием этой темы путём информационных запросов в казначейство и ГАИ. Пока не увижу еще одного решения по своему обидчику, не успокоюсь. :twisted:

АУДИО последнего заседания (судебные дебаты)
http://video.yandex.ua/users/vaz-crazyvaz/view/1/

_________________
... такая вот картина маслом.


Последний раз редактировалось ladaevo 10 дек 2012, 19:59, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 19:45 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 янв 2011, 00:47
Сообщений: 4466
Откуда: ДК Киев
Авто: Volvo
Город: Киев
Вот это да!!!!! Это просто БОМБА!!!! Поздравляю!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 19:46 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 19 июн 2011, 12:20
Сообщений: 4823
Откуда: Киев
Авто: Tiburon
Город: Киев
ladaevo
Вот прочитал твое начало как все было и вспомнил как я давно когда-то читал твою историю :)

_________________
http://www.youtube.com/user/massovka


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 19:56 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 27 дек 2010, 19:30
Сообщений: 432
Авто: Приора
Город: Киев
Как загрузить аудио?

_________________
... такая вот картина маслом.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:06 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 19 фев 2009, 12:50
Сообщений: 5157
Откуда: Киев
Авто: AUDI A6 2.5TDI
Город: Киев
Супер! Поздравляю! Как раз в тему!

_________________
VW Golf III 1.9D
AUDI A6 2.5TDI


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:23 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 25 июн 2012, 00:13
Сообщений: 3004
Откуда: ДК Киев
Авто: Audi 2.8 АКПП
Город: Киев
Молодец!

_________________
Если человека кусает вампир, он становится вампиром!
Такое впечатление что всех ГАИшников покусали БАРАНЫ!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:46 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 13 дек 2010, 18:20
Сообщений: 4210
Откуда: ХЕРСОН
ladaevo писал(а):
Как загрузить аудио?


наложи любую картинку на звук и залей на ютуб

_________________
Є книжки, які треба тільки скуштувати,
є такі, які краще проковтнути і лише
деякі варто розжувати і переварити.
Френсіс Бекон


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:48 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 17 фев 2011, 17:04
Сообщений: 12501
Авто: ушатал
Город: Киев
ladaevo писал(а):
Как загрузить аудио?
или на prostopleer.com


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:53 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 мар 2011, 10:03
Сообщений: 4756
Авто: пешеход
Город: Харьков
ladaevo
эти суки такие, что могут и апелляцию подать... :roll:

_________________
www.youtube.com/user/PORUAN21

Сообщение, не относящиеся к теме
http://roadcontrol-kharkov.blogspot.com/


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 10 дек 2012, 20:57 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 27 дек 2010, 19:30
Сообщений: 432
Авто: Приора
Город: Киев
XoxoL писал(а):
ladaevo
эти суки такие, что могут и апелляцию подать... :roll:

Могут конечно, я это понимаю. Через 10 дней схожу в суд узнаю есть ли апелляционное заявление или нет. Если нет, действую дальше согласно инструкции. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
... такая вот картина маслом.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2012, 02:33 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 27 дек 2010, 19:30
Сообщений: 432
Авто: Приора
Город: Киев
И так, как правильно выбить деньги с государства расскажу на своём примере.
Для начала коротко предистория…
Осенью 2010 года меня прихватили под операцию «Форсаж» наши «бравые» гаишники , два майора, Бойко М.А. и Нагорнюк Н.М., проезжая мимо меня видимо с обеда или с «пАделам». Я тогда еще не знал что это такое операция «Форсаж» и чем оно может для меня закончиться. Как стало вскоре ясно, заканчивается оно в основном печально, особенно если в этом деле совсем ещё холодный и «не бум-бум» в законах. Вот и у меня так произошло. Три с половиной часа вся процедура прытягнення… станция диагностики №1 на Туполева… проверка... изъятие талона ТО… Протокол… Постанова на 360 грн… штрафплощадка.((( Печаль….
Признаюсь, думал по началу что все вроде ясно и просто. Подсобирал кое-какую нормативку и подал иск в районный суд об отмене постановления. А не тут то было… Дело проиграл сразу, постановление осталось в силе... Оплатил штраф 360 грн, талон ТО с горем пополам забрал, но чувство «что тебя отымели» не давало спокойно жить. Так как я мальчик злопамятный и циничный решил идти до конца в этом деле.
С осени 2010 года началось постепенное набивание информзапросов и получение нужных ответов. Начал с информзапросов в Департамент ГАИ и ЦБДРтаАС. Затем по результатам жалобы в прокуратуру, ГУ ГАИ г. Киева и СВБ МВД. Через шесть месяцев активной переписки есть первый результат – Департамент ГАИ признаёт действия инспектора по эвакуации на штрафплощадку незаконными. Схватился я за эту ниточку и давай раскручивать клубочек. )))
Насобирав целую кипу бумаг за год подаю иск а окружной админсуд г. Киева на признание действий гаишника в части эвакуации на штрафплощадку незаконными. Остальное меня пока не интересует. В принципе решение суда было чисто техническим, так как к тому времени за него всё уже решило руководство ГАИ, объявив инспектору строгач а попутно еще и эксперту со станции диагностики на Туполева. Результат суда – иск удовлетворён.
Изображение
Изображение
Изображение

Отвечу сразу на вопрос, почему не попытался взыскать причиненный ущерб сразу, в этом же иске. Во-первых на то время я еще не совсем точно знал и представлял процедуру таких взысканий и правильный путь. Решений судов по таким делам просто нет или я их не нашел. Во-вторых был риск что когда судья увидит в исковых требованиях еще и компенсацию, скажем из бюджета или бюджетных организаций, то это сразу поставит под угрозу решение всего дела в общем и вся проделанная работа может пойти коту под хвост. Поэтому решено было идти постепенно, шаг за шагом к намеченной цели мелкими но уверенными шагами. Сначала признание незаконным, затем иск на возмещение.
После выигранного дела в админсуде открываются просторы для дальнейших действий )))) Здесь уже можно выбирать с кого и как взыскать средства за нанесённые убытки. Вариантов есть несколько:
1. Сам инспектор
2. Юрлицо (структура ГАИ)
3. Государство
Скажу что на это у меня ушел еще год.
Первый мой иск на возмещение был подан в начале 2012 года в Шевченковский районный суд г. Киева к ГУ ГАИ г. Киева. Здесь я не правильно обозначил в иске статьи, не точно расписал что от кого хочу и на каком основании, вовремя не уточнил через ходотайство исковые требования и основания для них, короче дело проиграл по неопытности НО… после суда судья (попался очень классный мужик) всё мне рассказал, подсказал, хоть и в общих чертах, но по крайней мере я понял все свои ошибки и уже знал в каком направлении нужно двигаться.))) Так что из опыта скажу что можно попытатьс взыскать средства с районных, обласных и прочих ГАИ, но путь этот ооооочень не простой и скорее даже тупиковый так как у них просто нет этих средств и нет такой статьи расходов. А из денег, скажем, на канцтовары или топливо понятно что никто вам не присудит выплаты по компенсации. Да и путь это до конца остался мною неизведан.
По варианту № 1 я вообще не стал идти. Оставался единственно правильный и главное работающий вариант №3, иск к государству.
Ко второму иску я подготовился гораздо более серьезно, изучив нормативку по этому делу, написал много запросов в Казначейство Киева и Украины, изучил положения «Про державну казначейску службу», постановление № 845 Кабмина, которое оговаривает процедуру таких выплат, все статьи расходов по бюджету на 2012 год. Было решено действовать по совету судьи и подавать иск к государству через Казначейство Украины.

Образцы инфозапросов:
Сообщение, не относящиеся к теме
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ
Відповідно до ст..34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу надати мені таку інформацію:
1. Яким чином та відповідно до чого Казначейством України забезпечується виконання судових рішень про стягнення коштів на відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої фізичним особам незаконними рішеннями огранів державної влади та їх посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень?
2. У разі якщо Казначейство здійснюється безспірне списання коштів державного бюджету за рахунок і в межамх бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на зазначену мету (відшкодування збитків), то що саме це за рахунки?
3. Чи має Управління Державної автомобільної інспекції Головного Управління МВС (УДАІ ГУ МВС) в м. Києві поточні рахунки для зарахування бюджетних надходжень?
4. Які бюджетні надходження зараховувалися на рахунки УДАІ ГУ МВС в м.Києві у 2011 р.?
Які бюджетні надходження зараховувалися на рахунки УДАІ ГУ МВС в м.Києві у 2012 р.?

Ответ:
Изображение
Изображение

Сообщение, не относящиеся к теме
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ
Відповідно до ст.34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» кожен має право на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р.№ 845 « Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ», Казначейство здійснює безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної
влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень. З цією метою Державній казначейській службі України відкрито реєстраційний рахунок № 35214005004130.
З цього приводу прошу надати мені пояснення з наступних питань:
1. Безспірне списання коштів за програмою КПКВ 3504030 «Відшкодування шкоди, заподіяної громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та судів, шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок
незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної
влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними
своїх повноважень», здійснюється виключно Державною казначейською службою України чи може здійснюватись регіональними відділеннями Казначейства?
2. Яким чином та ким визначається та встановлюється сума відшкодування?
3. Яка порядок та процедура виплат за даною програмою для фізичних осіб проживаючих в місті Києві?

Ответ:
Изображение
Изображение

Сообщение, не относящиеся к теме
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ
Відповідно до ст.34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу надати мені таку інформацію:
1. Чи здійснює Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві відповідно до постанові Кабінету Міністрів України №845 від 3 серпня 2011 року безспірне списання коштів з державного бюджету України за програмою КПКВ 3504030 «Відшкодування шкоди, заподіяної громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та судів, шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень»?
2. В якому розмірі передбачені кошти на дану статтю видатків у 2012 році?

Ответ:
Изображение

Из ответов стало ясно что:
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну казначейську службу України

п.4. Казначейство України відповідно до покладених завдань:
пп5. здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та
місцевих бюджетів на підставі рішення суду;
П О С Т А Н О В А
від 3 серпня 2011 р. N 845
Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ

Безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам
п 41. Казначейство здійснює безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування:
п.п.2) шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень;
п 44. Для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 41 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок. (р.р. № 35214005004130) Безспірне списання коштів державного бюджету здійснюється Казначейством за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на зазначену мету.
Бюджет України на 2012 р.
Додатком № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачені цільові кошти на відшкодування такого виду шкоди «Відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, відшкодування громадянинові вартості конфіскованого та безхазяйного майна стягнутого в дохід держави, відшкодування шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, їх посадових і службових осіб» в обсязі 30 млн. грн. (код програмної класифікації видатків державного бюджету 3504030, р.р. № 35214005004130).


Второй мой иск был подан так же по месту нахождения ответчика в Шевченковский суд Киева. Ответчик – Государство Украина в лице Казначейской службы в г. Киеве. Как выяснилось примерно на третьем заседании, региональные подразделения казначейства не в праве списывать средства с единого счета в бюджете Украины. Меняю сразу ответчика с Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві на Казначейску службу України, то есть на главную структуру. Примерно на пятом заседании судью ( достаточно молодую девушку) осеняет что Казначейство Украины - это орган государственной власти, а значит иск не подлежит рассмотрению в гражданском производстве а исключительно в административном. Я понимаю что что-то не так, но не подаю апелляцию на решение так как судья уже смотрю немного стрёмная, несёт пургу от токсикоза так как в положении уже примерно на 8-9 месяце. Толку от неё всё равно уже не будет.
Подаю третий, проверочный иск, чтоб проверить её доводы в плане подсудности, в Окружной админсуд Киева. Естественно админсуд, как здравомыслящий суд, принимает ухвалу об отказе в открытии производства по делу так как вместе с исковими требованими по возмещению убытков нет публично-правового спора сторон. Иск должен решаться в порядке гражданского производства.
И вот, осенью 2012 года, подаю четвертый иск к государству Украина в лице Казначейской службы Украины и к юрлицу (Соломенскому райотделу г. Киева), как к представителю органа власти нанесшего мне убытки. Поясню причем здесь райотдел милиции. С 2011 года районные ГАИ не имеют статуса юридического лица, то есть не имеют гербовой печати, лицевого счета, юристов и т.д. Они подчинены теперь райотделам.

Основания:

П О С Т А Н О В А від 14 квітня 1997 р. N 341 «Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ»
9. Департамент Державтоінспекції МВС, управління (відділи) Державтоінспекції головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, Центр безпеки дорожнього руху при департаменті Державтоінспекції МВС є юридичними особами, мають рахунки в установах Державного казначейства, печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.


Каждую неделю, на протяжении месяца, были заседания. Юристы от милиции и от Казначейства приносили свои запЭрЭчення и ходотайства, просили не признавать исковых требований. Судья всячески пыталась срезать пункт за пунктом все доказательства по делу в виде актов, квитанций и т.д. Парни, на будущее имейте в виду, если едете в такси, берите чек в котором должно быть указано кто едет, откуда и куда, сумма, расстояние. То есть максимум привязка к цифрам и к вам. Если это юридические услуги, то должны быть четко расписаны в договоре все условия и услуги, кому, от кого, за что, по каким тарифам. Если едете на машине и тратите бензин, то обязательно сохраните все чеки на топливо. Это очень важно. Иначе ничего! не доказать.
Моральный ущерб я доказывал с помощью своей больничной книжки. На следующий день после инцидента я обратился в больницу где у меня проверили давление, установили состояние моральной подавленности, нервозности, приписали успокоительные и т.д. И так несколько раз за пару месяцев после инцидента я приходил в больницу и получал записи в историю болезни. Без этого никак не доказать моральный ущерб. Чеки на лекарства тоже нужно сохранять. Никто вам без этого не поверит что вы переживали или что-то подобное потревожило вашу душу.
И вот 10.12 2012 наступил ссудный день, он же день дебатов и конец всей этой тягомотины длинною в два года и два месяца. Скажу, что до того как я не начал свой спич на дебатах, я был уже морально готов к подаче в апелляцию, так как видел, что всё идет очЕнь туго и тяжело. Надежд на удовлетворение иска было не много. Но... после моего выступления длинною в 20 минут, которое я приправил еще доселе неизвестными для судьи фактами из нашей с инспектором истории, она думаю и склонилась к удовлетворению моих требований, пусть и не в полном объёме, но все же склонилась. Да и сам тот факт, что судом признан нанесённый моральный ущерб для автомобилиста при постановке автомобиля на штрафплощадку уже стоит много ИМХО.

Пример иска, как был в моём варианте. Составлял сам. Я не юрист ))):
Сообщение, не относящиеся к теме
До: Печерського районного суду в м. Києві 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 42(а) тел. (044) 235-32-78
Позивач: ___________________
Відповідач 1: держава Україна в особі Державної казначейської служби України 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6 тел. (044) 281-49-34
Відповідач 2: Солом’янське РУ ГУ МВС України в м. Києві, 03151, м. Київ, Повітрофлотський пр-т, 49,
тел. (044) 275-33-00

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування матеріальної та моральної шкоди
Відповідно до статті 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Предметом даного позову є відшкодування державою збитків, понесених внаслідок протиправних дій з боку посадової особи органу державної влади.
Суть справи:
24.09.2010 року о 12:30 під час руху по вул. Стеценка на своєму власному автомобілі _____________ я був зупинений інспектором ВАТІ ВДАІ з обслуговування Солом’янського р-ну м. Києва _______ з метою перевірки технічного стану автомобіля. Всупереч діючим нормативно правовим актам, а саме наказу № 534 від 13.10.2008 «Про затвердження Порядку здійснення контролю за технічним станом колісних транспортних засобів під час їх експлуатації», мій автомобіль не було перевірено на місці безпосередньої зупинки, а було протиправно і примусово доставлено для проведення такої перевірки технічного стану на станцію технічної діагностики №1 за адресою вул. Туполева 19.
Відповідно до розділу I п.2 даного Порядку на автомобільних дорогах і вулицях можуть бути перевірені КТЗ незалежно від їх призначення, місця реєстрації та належності, крім автомобілів: швидкої медичної допомоги, оперативних та аварійно-рятувальних служб, військових і дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, а також тих, що рухаються в колонах. Таким чином законодавством не передбачено право вибору посадової особи що до місця такої перевірки. Це також підтверджується письмовою відповіддю УДАІ ГУМВС України в м. Києві № К-5102 від 30 грудня 2010 р. (додаток 2)
Після проведення такої незаконної перевірки, інспектором _______ в подальшому у мене було вилучено моє власне майно, а саме автомобіль _____________ і знову ж таки, всупереч діючому законодавству, а саме ч.1 ст.265-2 КУпАП, затримано та розміщено його на приватний спеціальний штрафмайданчик ТОВ "Аурік" за адресою Залізничне шосе 9.
Рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 14 вересня 2011 року такі дії посадової особи ДАІ, а саме обмеження в користуванні моїм власним майном, вилучення та подальша постановка на штрафмайданчик мого власного автомобіля, було визнано такими що є протиправними та є перевищенням своїх владних повноважень (додаток 3). Рішення суду відповідачем по справі не оскаржувалось та набрало законної сили.
Відповідно до п. 21 ст.11 Закону «Про міліцію», міліція має право обмежувати або забороняти у випадках затримання злочинців, при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг; зупиняти транспортні засоби в разі порушення правил дорожнього руху, наявних ознак, що свідчать про технічну несправність транспорту або забруднення ним навколишнього середовища, а також при наявності даних про те, що він використовується з протиправною метою; оглядати транспортні засоби і перевіряти у водіїв документи на право користування й керування ними, дорожні листи і відповідність вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним документам, наявність поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), а у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб.
Таким чином мали місце правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій, а саме зупиняти та перевіряти транспортні засоби, затримувати та доставляти їх для зберігання на спеціальні майданчики МВС України.
На дії даної посадової особи мною було надіслано чисельні скарги до прокуратури м. Києва, Департаменту ДАІ України та як зазначалося вище, подано позов до Окружного адміністративного суду м.Києва з предметом позову - визнання дії посадової особи УДАІ в Солом’янському районі, інспектора Бойко М.А. такими, що є протиправними.
За дорученням прокуратури м. Києва, на підставах викладеної мною в скаргах інформації та наведених доказів, Департаментом ДАІ МВС та УДАІ ГУМВС України в м. Києві по даному факту була проведена додаткова службова перевірка.
21.04. 2011 року від Департаменту ДАІ МВС надійшла відповідь № 4/14-К-1225 від 18.04.2011 (додаток 4) в якій зазначалося, що за результатами перевірки встановлено, що підстави для затримання та доставляння мого автомобіля на штрафмайданчик у Бойко М.А. були відсутні. Враховуючи вищевикладене, керівництву УДАІ ГУМВС України в м. Києві була направлена інформація для притягнення Бойко М.А. до дисциплінарної відповідальності.
25.04.2011 року від УДАІ ГУМВС України в м. Києві надійшла відповідь № 10/К-841 від 21.04.2011 (додаток 5), в якій зазначалося, що в ході проведення службової перевірки виявлені порушення знайшли своє підтвердження, а винні посадові особи Бойко М.А та експерт Федорович В.А. притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
На мій запит до УДАІ ГУМВС України в м. Києві що до міри покарання та наявності притягнень до дисциплінарної відповідальності Бойко М.А.а за останній рік я отримав відповідь від 08.07.2011 року за № 10/К-1719 (додаток 6) в якій повідомлялося, що наказом УДАІ ГУМВС України № 87 від 21.04.2011 Бойко М.А. оголошено сувору догану. Також повідомлялося, що за період проходження службі в органах внутрішніх справ України Бойко М.А. неодноразово притягувався до дисциплінарної відповідальності.
Виходячи з цього, Департаментом ДАІ МВС України та УДАІ ГУМВС України в м. Києві визнано, що Бойко М.А. за період своєї служби неодноразово порушував законодавство за що притягувався до відповідальності, а також те, що його дії в даному випадку також були такими що суперечили законодавству України і були протиправними та неприпустимими.
Таким чином, зважаючи на вищевикладене та відповідно до законодавства України, маю право та вважаю за необхідне відшкодувати завдану мені таким чином незаконними діями посадової особи ДАІ матеріальну та моральну шкоду.
Заподіяна мені фактична матеріальна шкода полягає у наступному:
1) за добу стоянки на штрафмайданчику з мене було незаконно стягнуто 260 (двісті шістдесят) грн. за надання послуг, що підтверджується наданою квитанцією (додаток 7).
2) доставлення мого автомобіля на штрафмайданчик було виконано не на евакуаторі, як того передбачає законодавство, а мене фактично примусили, відібравши в мене всі документи та взявши в заручники ситуації, рухатись на власному автомобілі за автомобілем ДАІ, через усе місто, до штрафмайданчика. Відстань від місця першої зупинки (вул. Стеценка, 28) до штрафмайданчика (вул. Залізничне шосе, 9) складає 40,6 км в обидва кінці, що при витраті пального 11,2 л./100 км. та вартості бензину марки А-95 на той час 10.20 грн за 1 л. пального складає 46 грн. Дані витрат пального з офіційного сайту АвтоВАЗу та карта маршруту руху додається (додаток 8, 9).
3) для того щоб мати можливість того ж дня забрати свій автомобіль зі штрафмайданчика мені потрібно було добратися до місця свого проживання, взяти свій громадянський паспорт та встигнути до 17:00 отримати дозвіл у начальника Солом’янського ДАІ за адресою вул. Народного Ополчення, 8. В зв’язку з цим, так як часу залишалося в обмаль, я вимушений був наймати таксі, витрати на яке склали 120 (сто двадцять) грн., що підтверджується квитанцією (додаток 7) .
4) так як я не є фахівцем в області права я звертався за кваліфікованою юридичною допомогою до спеціаліста в галузі права для отримання консультацій та складання позову до Окружного адміністративного суду. Витрати на правову допомогу склали ще 900 (дев’ятсот) грн., що підтверджується квитанцією та актом виконаних робіт (додаток 10).
Таким чином фактична загальна сума матеріальної шкоди складала 1326 (тисячу триста двадцять шість) грн.
Відповідно до положень Конституції України, зокрема статей 32, 56, 62 і чинного законодавства, фізичні та юридичні особи мають право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди, заподіяної внаслідок порушення їх прав і свобод та законних інтересів.
Згідно зі ст. 5 Закону «Про міліцію» відшкодування моральної шкоди провадиться у разі, коли незаконні дії або бездіяльність працівників міліції завдали моральної втрати громадянинові, моральних страждань, призвели до порушення його нормальних життєвих зв'язків, вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Моральною шкодою також визнаються страждання, заподіяні громадянинові внаслідок фізичного чи психічного впливу, що призвело до погіршення або позбавлення можливостей реалізації ним своїх звичок і бажань, погіршення відносин з оточуючими людьми, інших негативних наслідків морального характеру.
Завдана мені моральна шкода полягає в наступному:
Відносно мене було необґрунтовано вжиті заходи які обмежили мої конституційні права на свободу пересування та володіння своїм приватним майном. У мене було зухвало та протиправно вилучено мою приватну власність.
Посадовою особою ДАІ було проведено фактично адміністративне затримання мене впродовж 3 год 30 хвилин без будь-яких пояснень та складання протоколу затримки. На протязі всього часу затримання я був безпідставно позбавлений власних документів, позбавлений права на свободу пересування і особисту недоторканість, а також права на володіння та користування своєю власністю. При цьому, враховуючи те у якому порядку та при яких обставинах виконувались всі процесуальні дії, мене фактично було позбавлено будь якої можливості захисту своїх прав та свобод наданих мені законом. Я відчув абсолютну безпомічність перед посадовими особами органів державної влади, що підірвало у мене віру у можливість взагалі в подальшому захистити себе та своїх близьких і рідних правовими методами в цій країні.
Внаслідок неправомірних дій посадовця я був змушений на протязі двох років витрачати свій особистий час на збирання доказів вчинених ним правопорушень, відвідування юристів, складання необхідних документів, вести чисельні листування з органами державної влади, неодноразово звертатися до суду, брати участь у судових засіданнях на які відповідач Бойко М.А. навіть не вважав за необхідне з’являтися, що тягнуло за собою чергове відкладання засідань за затягування вирішення справи. Цей час я міг потратити на виховання свої трьох дітей, відпочинок, а також на особисті справи.
В зв’язку з цими подіями у мене постійно зривалися життєві плани, я був змушений систематично відриватися від основної роботи, втрачав заробітки та постійно нервував. Уся ця ситуація була для мене стресовою взагалі, а кожна чергова відмова органів влади у моєму намаганні довести допущені порушення законодавства призводила до ще більшого поглиблення цього стресу та шкодило моєму фізичному і психічному стану.
Так, УДАІ МВС України в м. Києві довгий час не бажало визнавати порушення законодавства своїм співробітником. Всі мої попередні скарги до УДАІ поверталися мені з формальними відписками в яких зазначалось, що всі дії інспектора Бойко М.А. були в рамках закону та є правомірними (додаток 11).
В результаті пов’язаних з цим переживань, я на протязі довгого часу вимушений був неодноразово звертатися за допомогою до лікарів для того, щоб хоч якось покращити свій моральний та фізичний стан, позбутися почуття пригніченості і депресії від несправедливості. В результаті пов’язаних з цим переживань, у мене почав підвищуватися тиск, знову відновилася аритмія, мій сон став неспокійним, коротким та часто переривався, а у настрої була постійно присутня роздратованість. Всі ці негативні наслідки відображені в записах моєї лікарняної книжки (додаток 12). Також це відображалося і на виконанні моїх службових обов’язків, стосунках у сім’ї, з дружиною та з оточуючими. Як наслідок роздратованості та постійних нервових зривів у мене значно напружилися відносини в моїй родині, з друзями та колегами по роботі.
Крім того до всіх вище зазначених моральних страждань додається ще те, що внаслідок таких протиправних дій посадовців у мене зникає віра у справедливу та законну діяльність Держдавтоінспекції взагалі та кожного разу, при вимушеному спілкуванні з працівниками ДАІ, виникають негативні емоції та роздратованість.
В сукупності завдану мені таким чином моральну шкоду відшкодувати адекватно та повністю у матеріальній формі неможливо, але суму, яка б могла частково загладити мої моральні страждання я оцінюю у 2000 (дві тисячі) грн.
Як зазначено в ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В разі вчинення протиправних дій з боку посадових осіб або органів державної влади відповідальність держави перед громадянином передбачено ст. 1174 ЦК України в якій зазначено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.
Відповідальність держави встановлено також і деякими іншими законами, а саме ст.25 ч.3 Закону України „Про міліцію”, заподіяні збитки працівником міліції відшкодовуються державою.
У відповідності з вимогами ч. 2 ст. 30 ЦПК України позивачем і відповідачем у справі можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Статтею 167 ЦК України встановлено, що держава діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цих відносин.
Згідно зі ст. 170 ЦК України держава набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади у межах їхньої компетенції, встановленої законом.
Відповідно до п. 10-1. Постанови Пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» при розгляді справ за позовами про відшкодування моральної шкоди на підставі ст. 56 Конституції судам слід мати на увазі, що при встановленні факту заподіяння такої шкоди незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, місцевого самоврядування або їх посадових чи службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень вона підлягає відшкодуванню за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування. При вирішенні спору про відшкодування моральної шкоди, заподіяної громадянинові незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, його посадовими або службовими особами, судам слід виходити з того, що зазначений орган має бути відповідачем у такій справі, якщо це передбачено відповідним законом. Якщо ж відповідним законом чи іншим нормативним актом це не передбачено або в ньому зазначено, що шкода відшкодовується державою (за рахунок держави), то поряд із відповідним державним органом суд має притягнути як відповідача відповідний орган Державного казначейства України.
Казначейство України є урядовим органом державного управління та управлінцем бюджетними коштами держави.
Відшкодування шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень здійснюється органами Державної казначейської служби України.
Згідно Указу Президента України «Про положення про Державну казначейську службу України» N 460/2011 від 13 квітня 2011 року, Казначейство України уповноважене здійснювати в тому числі безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 3 серпня 2011 р. затверджений Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ. Цей Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Так, відповідно до п.п. 2. п. 41 цієї Постанови, Казначейство здійснює безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень.
Додатком № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачені цільові кошти на відшкодування шкоди, заподіяної фізичним чи юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень в обсязі 30 000 тис. грн. (код програмної класифікації видатків державного бюджету 3504030, р.р. № 35214005004130). (додаток 13)
Таким чином, на підставі викладеного, та керуючись ст.3, 41, 56 Конституції України, ст. 23, 167, 170, 270, 313, 319, 1174 Цивільного кодексу України, ст. 27, 31, 109, 118-120 Цивільного процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»,
прошу:
1. Прийняти до свого провадження позовну заяву.
2. Стягнути з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України шляхом безспірного списання коштів з цільового рахунку на відшкодування матеріальної шкоди 1326 (тисячу триста двадцять шість) грн.
3. Стягнути з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України шляхом безспірного списання коштів з цільового рахунку на відшкодування моральної шкоди 2000 (дві тисячі) грн.
4. Звільнити від сплати судового збору на підставі ст.3 п.2 пп.13 Закону України «Про судовий збір».

Додатки:____________________


Ну и как результат само Решение (пока резолютивная часть):

Изображение


п.с. Если можно, переместите в шапку темы.

_________________
... такая вот картина маслом.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2012, 02:37 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 17 фев 2009, 23:13
Сообщений: 16684
Откуда: Киев. Штаб квартира "ДК"
Авто: Audi A6 2.8 quattro
Город: Киев
Ждем полного решения суда и готовим статью на сайт


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2012, 02:52 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 27 дек 2010, 19:30
Сообщений: 432
Авто: Приора
Город: Киев
Конечная цель вот :arrow: ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»
Стаття 6. Відповідальність та відшкодування збитків, завданих державному бюджету
За результатами службового розслідування державні органи та органи прокуратури за поданням відповідних матеріалів органами Державної казначейської служби України у місячний строк можуть звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб таких органів, винних у завданні збитків (крім відшкодування виплат, пов’язаних із трудовими відносинами та відшкодуванням моральної шкоди).


_________________
... такая вот картина маслом.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2012, 08:55 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 26 янв 2010, 18:01
Сообщений: 10498
ladaevo писал(а):
Конечная цель вот :arrow: ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про гарантії держави щодо виконання судових рішень»
Стаття 6. Відповідальність та відшкодування збитків, завданих державному бюджету
За результатами службового розслідування державні органи та органи прокуратури за поданням відповідних матеріалів органами Державної казначейської служби України у місячний строк можуть звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб таких органів, винних у завданні збитків (крім відшкодування виплат, пов’язаних із трудовими відносинами та відшкодуванням моральної шкоди).


тобто прокуратура в особі держави подає позов до гайця який наніс шкоду державі.....гаєць автоматом програє суд і з власної кишені виплачуює відшкодування.

_________________
ДАЙвінг(Гайвінг)-вид інтелектуально –фізичного спорту;боротьба- основною ціллю якої є відстоювання прав і свобод громадян,які порушуються неродовими, та корумпованими працівниками Державтоінспекції .


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 12 дек 2012, 09:23 
Не в сети
Борец

Зарегистрирован: 09 апр 2012, 07:26
Сообщений: 2380
Авто: УАЗ
Город: Большой
Может не стоит раздувать до окончания сроков апелляции? Поднимется шумиха - засудят.

_________________
Удалите акк.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 96 ]  На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 8


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: